• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-1486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کنفرانس بین المللی پیش بینی عددی وضع هوا و اقلیم فرصتی برای دانش افزایی کارشناسان

رئیس گروه پیش بینی و هشدار سریع هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: برگزاری نخستین کنفرانس بین المللی پیش بینی عددی وضع هوا و اقلیم فرصتی برای دانش افزایی کارشناسان هواشناسی کشور است تا با جدیدترین یافته های پژوهشگران برجسته داخلی و خارجی آشنا شوند .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علی ملاشاهی که در نخستین کنفرانس بین المللی پیش بینی عددی وضع هوا و اقلیم حضور یافته، در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: این نخستین باری است که در سطح بین المللی ایران میزبان کنفرانس بین المللی پیش بینی عددی وضع هوا و اقلیم است .

وی افزود: ارائه ایده های جدید و نتایج ارزشمند پژوهش های محققان برجسته کشورهای مختلف در این کنفرانس کمک زیادی به کارشناسان داخلی می کند تا ضمن شناخت آخرین دستاوردهای پیش بینی عددی، از آن‌ها برای توسعه پیش بینی در کشور استفاده کنند .

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: پیش بینی وضع هوا یکی از پیچیده ترین مسائل فیزیک است که نتیجه خروجی معادلات پیچیده و رفتارهای شبیه سازی شده جو کره زمین است تا به کمک آن زندگی مردم سراسر دنیا از گزند شرایط مخرب جوی حفظ و برنامه ریزی مطلوب برای انجام کارهای روزمره مردم و برنامه ریزان کشورهای مختلف فراهم شود .

ملاشاهی تصریح کرد: ایران علی رغم وجود تحریم های ظالمانه آمریکا توانمندی های قابل قبولی در بخش هواشناسی به دست آورده است که روز به روز بر این توانمندی ها افزوده می شود .

وی در بخش دیگری با تأکید بر اهمیت استفاده از به روزترین یافته های دانشمندان علم هواشناسی و تجهیزات آن در کشور، گفت: با استفاده از فنّاوری های جدید، تقویت شبکه پایش هواشناسی و تقویت توان پردازش داده می توان بر توان اختصاصی هواشناسی افزود و کارایی آن در بخش های مختلف را افزایش داد .

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: کشور ما به ویژه استان های جنوبی نظیر سیستان و بلوچستان همواره با شرایط آب و هوایی به شدت متغیر، خشک و پر مخاطره ای دست به گریبان هستند که هواشناسی نقش قابل توجهی در سبد برنامه ریزی های کوتاه مدت مردم آن دارد. این نیاز باید در مسیر توسعه و مطابق با شرایط اقلیمی این مناطق در برنامه های میان مدت و بلندمدت توسعه ای مدیران اجرایی نیز دنبال شود .

به گزارش خبرنگار ما، نخستین کنفرانس بین المللی پیش بینی عددی وضع هوا و اقلیم با حضور نمایندگانی از کشورهای ایران، فرانسه، آلمان، کره جنوبی و سوئد در سازمان هواشناسی کشور در حال برگزاری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: