• چهارشنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-1787-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون فرهنگی و هنری ستاد عالی کانون‌های مساجد بیان کرد:

سهم 5 درصدی سیستان و بلوچستان از کتابخانه های مساجد

معاون فرهنگی و هنری ستاد عالی کانون‌های مساجد گفت: در حال حاضر ۵۸۰ کتابخانه مساجد در استان سیستان و بلوچستان راه‌اندازی شده است که ۵ درصد کتابخانه های مساجد کشور است، آمار قابل قبولی است اما درصدد آن هستیم تا این رقم را بهبود ببخشیم.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان سعادتی در جمع خبرنگاران افزود: هم اکنون ۱۴هزاز کتابدار به صورت داوطلبانه و کاملا مردمی در حال فعالیت در کتابخانه های مساجد هستند که تلاش ما این هست هم جون سایر کتابداران برای این عزیزان هم تا حد امکان قدردان زحماتشان باشیم.

سعادتی افزود: در حال حاضر بیش از ۱۳هزار کتابخانه در جوار مساجد وجود دارد که از این بین حدود ۶هزار کتابخانه به عنوان کتابخانه مخزن دار که خود کتابدار و مسئول نگهداری دارند و تقریبا ۶هزار دیگر هم کتابخانه باز که در مناطق روستایی و محلات به صورت خودگردان هستند.

وی با بیان اینکه یکی از برنامه های ویژه ما در سال جاری شنبه های کتاب است اظهار کرد: طبق آن حدود ۲۰۰مسجد انتخاب شده اند و شنبه هر هفته امام جماعت و یا یکی از نمازگزاران یک صفحه از کتاب را قرائت می‌کند برای سایرین و کتابها به صورت رایگان در اختیار اهالی قرار میگرد‌ و از کسانی که کتاب ها را مورد مطالعه قرار دادند تجلیل به عمل خواهد امد.

معاون فرهنگی و هنری ستاد عالی کانون های مساجد کشور افزود: امسال مبلغی بالغ بر پنجاه میلیارد ریال کتاب خریداری و در کل نقاط کشور در حال توزیع است که شامل ۲۵۰هزار جلد کتاب با ۱۴۰۰ عنوان مختلف می باشند .

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در عصر اطلاعات و ارتباطات هستیم اما شاهد آن هستیم که هنوز هم کتاب جایگاه خاص خودش را دارد و به فرمایش مقام معظم رهبری هیچ چیز جای کتاب را نمیگیرد .

سعادتی ادامه داد: هم زمان با هفته کتاب ،کاروان کتاب دو روز پیش از تهران راه افتاد و امروز به استان سیستان و بلوچستان رسید که شاهد آن بودیم که بخشی از این کتابها در شهرستان میرجاوه و نقطه مرزی ریگ ملک بین مردم توزیع شد و سایر این کتابها در سایر نقاط مختلف استان تقسیم خواهد شد .

وی همچنین در خصوص برنامه ویژه هفته وحدت ادامه داد: امسال هم مانند سال‌های قبل جشن های مختلفی را در سراسر کشور برگزار خواهیم کرد که یکی از برنامه های مهم ما سیزدهمین جشنواره مُدهامتان است که برگرفته شده از کوچکترین آیه قران می‌باشد .

معاون فرهنگی و هنری ستاد عالی کانون‌های مساجد ادامه داد: اتفاق خوبی که امسال در این جشنواره افتاد اضافه شدن بخش هنری بود و همچنین نکته ای که در سال‌های گذشته وجود داشت و محدودیتی سنی که سال‌های گذشته اعمال می شد امسال برداشته شد تا همگان بتوانند در این جشنواره شرکت بکنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: