• پنجشنبه ۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-384-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

وزیر نیرو:

واحدهای سیکل ترکیبی نیروگاه گاز زاهدان تا سال 99 وارد مدار می شود

آیین گلنگ زنی عملیات اجرایی بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی زاهدان با حضور وزیر نیرو،استاندار سیستان و بلوچستان، مجمع نمایندگان استان و شماری از مسئولان استانی آغاز شد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، اردکانیان در این مراسم گفت: پیش بینی شده واحدهای گاز این نیروگاه تا سال 99 وارد مدار شود همچنین واحد بخار این نیروگاه نیز سال 1400 تکمیل خواهد شد .

رضا اردکانیان با بیان اینکه سرمایه گذاری در این طرح دولتی توسط وزارت نیرو انجام می شود، ادامه داد: بیش از یک هزار و 300 میلیارد تومان اعتبار برای عملیات اجرایی این نیروگاه پیش بینی شده است .

وی همزمانی آغاز عملیات این طرح با هفته وحدت را به فال نیک گرفت و خاطر نشان کرد: اواخر تیرماه سالجاری که به این استان سفر کردم وعده ساخت این نیروگاه را دادیم که هم اکنون در هفته وحدت این وعده محقق و عملیات اجرایی آن آغاز شد .

وی افزود: این طرح با هدف رونق توسعه در بخش های اقتصادی و پایداری شبکه در سیستان و بلوچستان انجام می‌ گیرد ‌و نقش چشم گیری در توسعه و رونق تولید به ویژه در بخش اقتصادی خواهد داشت .

اردکانیان از نمایندگان مردم سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی برای پیگیری پروژه ها در بخش برق و آب قدردانی کرد و افزود: امیدواریم بتوانیم در بخش آب برای افزایش رفاه مردم منطقه سیستان و بلوچستان بخوبی عمل کنیم .

استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این آیین اظهار داشت: این استان برای پیشرفت و توسعه به زیرساخت های انرژی نیاز جدی دارد که باید هر چه سریعتر تکمیل شود چرا که تکمیل زیرساختهای حوزه انرژی در جهش سایر شاخصهای توسعه نیز تاثیرگذار خواهد بود .

احمدعلی موهبتی افزود: سیستان و بلوچستان در سال های آینده با کمبود 400 تا 500 مگاوات برق روبرو خواهد بود بنابراین باید دولت در بخش انرژی سرمایه گذاری بیشتری در این استان انجام دهد تا به تولید و تامین پایدار انرژی برسیم .

وی ادامه داد: چنانچه زیرساخت های انرژی در سیستان و بلوچستان تامین شود بخش خصوصی نیز رغبت بیشتری به سرمایه گذاری در این استان خواهد داشت .

استاندار سیستان وبلوچستان با بیان اینکه در زمینه تولید انرژی از حضور بخش خصوصی استقبال می کنیم، خاطر نشان کرد: این استان ظرفیت های بسیار زیادی درر زمینه انرژی های تجدیدپذیر دارد که انتظار داریم وزارت نیرو در این خصوص اقدامات ارزنده ای انجام دهد.

مدیرعامل برق منطقه ای استان نیز در این مراسم گفت: حجم تاسیسات برق سیستان و بلوچستان با کلانشهر هایی مانند تهران برابر است که نشان از اقدامات شایسته برق استان است .

جاهد افزود: ما ۱۸ واحد ۲۵ مگاواتی در استان داریم که در زاهدان کنارک و چابهار  نیروگاه نصب شده است .

وی عنوان کرد: برای اینکه فقط بتوانیم به مصرف  برق استان پاسخ دهیم بیش از ۶۵۰ مگاوات تولید عملی نیازمندیم .

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای استان عنوان کرد: باید بتوانیم از هدر رفت سرمایه جلوگیری کنیم و برای رسیدن به وضع مطلوب ۱۵۰۰ مگاوات نیروگاه نیاز است که یک نیروگاه امروز کلنگ زنی شد .

وی ضمن ابراز امیدواری درخصوص تبدیل سیستان و بلوچستان به عنوان هاب انرژی در منطقه گفت: آغاز عملیات اجرایی سیکل ترکیبی زاهدان نه تنها نوید بخش حل شدن مشکلات برق استان است بلکه به عنوان هاب انرژی و صادرات به کشور های همسایه است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: