• شنبه ۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-1114-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فعالیت موج جدید بارشی در سیستان و بلوچستان

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از روز دوشنبه هفته جاری رگبار باران، رعد و برق و باد شدید برخی نقاط نیمه شمالی و نوار غربی استان را فرا خواهد گرفت .

علی ملاشاهی در گفت و گو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: براساس خروجی آخرین نقشه های پیش یابی، با فعالیت سامانه بارشی روز دوشنبه پنجم آذر در برخی نقاط نیمه شمالی و نوار غربی سیستان و بلوچستان، شرایط برای رگبار ملایم تا متوسط با بارش حدود یک تا پنج میلی متر، گاهی رعد و برق و باد شدید لحظه ای فراهم است .

وی با بیان اینکه میزان بارش در ارتفاعات تا 10 میلی متر نیز پیش بینی می شود، ادامه داد: وزش باد شدید با سرعت 60 کیلومتر بر ساعت در زاهدان و سایر نقاط مرکزی سیستان و بلوچستان در این روز رخ می دهد که در برخی نواحی سبب خیزش گرد و خاک می شود .

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: مهرستان با کمینه دمای 7.4 درجه و راسک با 30.9  درجه سانتیگراد به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای این استان در 24 ساعت گذشته بوده اند .

به گزارش خبرنگار ما هفته گذشته فعالیت سامانه بارشی سبب آبگیری برخی رودخانه های مرکزی و جنوبی سیستان و بلوچستان شد و شهرستان خاش با 10 میلی متر بارندگی در منطقه کوشه بیشترین سهم بارندگی ها را به خود اختصاص داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: