• چهارشنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-286-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس مرکز فرهنگی دانشجویی امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی جهاد دانشگاهی مطرح کرد؛

خودباوری و خوشناسی، اندیشه و ایده راهبردی امام راحل

رئیس مرکز فرهنگی دانشجویی امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی جهاد دانشگاهی گفت: خودباوری و خودشناسی اندیشه و ایده راهبردی امام راحل بود .

به گزارش ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان؛ سید محمد هاشمی تروجنی در نشست تخصصی اردوهای منطقه‌ای طریق جاوید که به میزبانی جهاددانشگاهی و با حضور اساتید و دانشجویان در چابهار درحال برگزاری است، اظهار کرد: جامعه ما از خلا شناختی رنج می‌برد و این درحالی است که بنیان‌گذار نظام ما بر خودشناسی تاکید ویژه داشت تا جایی که آن‌را اندیشه راهبردی خود کرده بود .

وی افزود: درحال حاضر 5 میلیون دانشجو در کشور داریم اما به‌خاطر عدم خودشناسی و خودباوری این دانشجویان ایده و حرفی جدیدی ندارند؛ امام راه‌حل همیشه ازابزارشدن اهداف واهمه داشت ولی متاسفانه امروز هدف ما ابزار شده‌است؛ گرفتن مدرک، ادامه تا دکترا بعد هم یک زندگی ساده، این‌ها هدف نیست، ابزار است .

رئیس مرکز فرهنگی دانشجویی امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی جهاد دانشگاهی بابیان اینکه امام راحل هدف را روح و خود انسان و ارتقای آن‌ها می‌دید، تصریح کرد: ابزار شدن اهداف به‌خاطر عدم خوباوری و خوشناختی است؛ تمام تلاش دانشجویان باید این باشد که از ناامید شدن دوری کنند؛ هیچ‌کس حق ندارد به‌خاطر مشکلات ناامید شود چراکه مشکلات گامی برای بیداری انسان‌هاست و تمام برترین‌های جهان در همه زمینه‌ها زندگی بدون مشکل را زندگی بدون ارزش می‌دانند و مشکلات را واسطه‌ی برای ورزیده شدن خود کرده‌اند .

وی گفت: دانشجویان برای اینکه به خودباوری و خوشناسی برسند بهتر است شروع کنند و مسیر تاریخی انسان را مطالعه کنند و ببینند چرا یک دوره تاریخیشکوفایی تاریخ، هنر و احساس را داریم و در دوره‌ی دیگر این شکوفایی ناگهان تغییر می‌کند و سیرنزولی می‌گیرد .

تروجنی خاطرنشان کرد: نباید منتظر فکر و کار بود و باید فکر و کار را خود ایجاد کرد؛ امام راه‌حل همیشه بر ایده و ایجاد کار و فکر تاکید داشت و دلیل عدم تولید این دو مولفه زندگی و حرکت به سمت جامعه پیشرفته و پایدار را ناامیدی جامعه می‌دانست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: