• چهارشنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-1914-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امام جمعه چابهار:

احداث آب شیرین‌کن خواسته اصلی مردم چابهار

نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه شهرستان چابهار گفت: احداث آبشیرین‌‌کن نیاز و خواسته اصلی مردم چابهار است .

به گزارش ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان؛ حجت‌السلام و المسلمین سیدمحمدموسوی در دیدار با رئیس مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور و رئیس جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: احداث آب‌شیرین‌کن نیاز و خواسته اصلی مردم شهرستان چابهار است و از شما انتظار می‌رود با دعوت از ایرانیان سرمایه‌گذار خارج از کشور به موضوع احداث آب‌شیرین کن ورود جدی کنید .

وی افزود: عمده مردم شهرستان چابهار با وجود آنکه در کنار دریا زندگی می‌کنند از شبکه آب محروم‌اند و نیاز است با توجه به محدودیت منابع دولتی، سرمایه‌گذاران خصوصی به این موضوع ورود کنند .

امام جمعه شهرستان چابهار تصریح کرد: ایرانیان خارج از کشور سرمایه‌های ایران هستند و نیاز است از تجربه،تخصص و سرمایه آن‌ها برای ارتقای کشور استفاده کرد و بهره‌برد .

رئیس مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور  نیز در این دیدار با بیان‌اینکه هم‌اکنون 7 میلیون ایرانی در خارج از کشور زندگی می‌کنند، گفت: مرکز خدمات مشاوره ایرانیان نهادی کاملا خصوصی و مردم نهاد است که در 56 کشور جهان دفتر دارد، رسالت ما جذب و بومی‌سازی سرمایه ایرانیان خارج از کشور است .

سید مجید حلاج‌زاده افزود: هم‌اکنون درحال تکمیل بانک اطلاعاتی ایرانیان خارج از کشور هستیم، هم‌راستا و پس از این اقدام ما پروژه‌های سرمایه‌گذاری را در قالب طرح‌های توجیهی به سرمایه‌گذاران ایرانی خارج از کشور می‌دهیم تا برروی طرح‌ها سرمایه‌گذاری کنند .

رئیس مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور تصریح کرد: تاکنون 30 گروه و هیئت سرمایه‌گذاری از ایرانیان خارج از کشور به ایران آمدند؛ در چابهار ایرانیان خارج از کشور خواستار سرمایه‌گذاری بر روی نیروگاه خورشیدی، آب‌شیرین کن و فرودگاه هستند و نیاز به تسهیل‌گری بیشتر از سوی مدیران دولتی است .

شایان ذکر است سید مجید حلاج‌زاده رئیس مرکز خدمات مشاوره ایرانیان خارج از کشور به دعوت جهاد دانشگاهی در سفر دو روزه خود به چابهار ضمن بازدید از طرح‌های سرمایه‌گذاری چابهار با امام جمعه این شهرستان دیدار کرد،وی هم‌چنین با حضور در خانه شهید اهل تسنن عظیم بلوچی و جانباز 70 درصد بهروز اختریان از خانواده وی دلجویی کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: