• پنجشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-2114-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سیستان و بلوچستان:

در کنار انسداد فرصت‌ها هم دیده شود

استاندار سیستان و بلوچستان در نشست شورای قضایی استان گفت: نگاه موجود در حوزه انسداد ما را به هدف نمی رساند و باید در کنار انسداد فرصت‌ها هم دیده شود .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان؛ احمدعلی موهبتی در نشست شورای قضایی استان اظهار کرد: مقام معظم رهبری نگاه ویژه‌ای به استان سیستان و بلوچستان دارند و دولت هم همین رویکرد را نسبت به استان و به خصوص چابهار دارد علاوه بر آن کشورهای دیگر نیز از جمله افغانستان توجه ویژه به چابهار دارند .

وی گفت: مرزهای آبی استان ما و دسترسی به اقیانوس فرصت بسیار طلایی است که بسیاری از کشورها حتی آرزوی داشتن ۱۰ کیلومتر از این مرز را دارند در حالی که در این استان نزدیک به ۴۰۰ کیلومتر ساحل داریم که فرصت بی بدیلی برای استان است .

وی مرز خشکی و دسترسی به کشورهای همجوار را فرصت دیگری عنوان کرد که باید بیش از این مورد توجه قرار گیرد .

استاندار گفت: از آستارا تا خرمشهر دو هزار کیلومتر فاصله است و در این بین ۲۰ مرز رسمی وجود دارد و فاصله دو مرز رسمی در غرب کشور ۱۵ کیلومتر است اما از بندر ترکمن تا چابهار ۳ هزار کیلومتر فاصله است و تنها ۷ مرز رسمی در این بین وجود دارد که دو مرز رسمی ریمدان و پیشین هم مدت مدیدی است که تصویب شده اما راه اندازی نشده است .

استاندار ادامه داد: معدل فاصله مرزهای رسمی در کشور ۲۱۴ کیلومتر است اما در استان ما در ۹۵۰ کیلومتر مرز با کشور پاکستان تنها یک بازار رسمی داریم که این موضوع آسیبی برای استان است .

موهبتی اضافه کرد: وجود بازارچه ها مفید است اما آنچه که در دنیا شناخته شده مرزهای رسمی است که بر اساس این باید تسهیل گری کنیم و مبادلات غیر رسمی را کم کنیم .

وی تصریح کرد: متاسفانه مرز های رسمی را که باید فعال باشند بسته شده و بازارچه زده‌ایم ، بازارچه را نیز تعطیل کرده‌ایم و گذر مرزی راه اندازی کرده ایم که این اشکال است .

موهبتی افزود: از حوزه قضایی می‌خواهم که در کنار حوزه اجرایی و حوزه نظامی و همچنین نمایندگان استان کارها را به سمتی ببریم که مظان اتهام را از دستگاه‌های اجرایی برداریم چراکه این اتهامات در جاهایی مفسده ایجاد کرده است .

استاندار گفت: در خراسان رضوی در حوزه حمایت از سرمایه گذاری به کمک نهاد قضایی حکمی صادر شد که در هیچ شرایطی کارخانه و یا واحد تولیدی به علت معوقات بانکی تعطیل نشود چرا که تعطیل کردن پروژه و هر چه که به بیکاری کمک کند مفسده و ریشه همه معضلات است .

وی افزود: در استان سیستان و بلوچستان هم باید همین روند و نگاه به کمک حوزه قضایی پیاده شود که  بسیار اثرگذار خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: