• پنجشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-2184-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار:

اراده محکمی برای به ثمر نشستن طرح آبیاری به دشت سیستان وجود دارد

استاندار سیستان و بلوچستان از طرح 46 هزار هکتار آبیاری سیستان بازدید کرد و گفت: اراده محکمی برای به ثمر نشستن این طرح بزرگ در بین دستگاه‌های اجرایی و پیمانکاران وجود دارد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، احمد علی موهبتی افزود: امیدوارم شیرینی سرمایه گذاری طرح آبیاری با لوله، همزمان با ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی بر کام مردم سیستان  بنشیند.

وی گفت: عملیات آزمایشی این طرح برای برخی از پهنه های کشاورزی شروع شده و امیدوارم تا پایان سال به وضعیت مطلوبی برسد و همزمان با ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی شیرینی این سرمایه‌گذاری بزرگ ملی به کام مردم صبور سیستان بنشیند .

موهبتی گفت: در حال حاضر ۱۵۰ میلیون مترمکعب آب مرده در چاه نیمه ۴ وجود دارد که قابل بهره برداری نیست بنابر این برنامه ریزی شده تا با بهره برداری از این آب در بخش کشاورزی بخشی از نیاز آبیاری مزارع برطرف شود .

وی افزود: این طرح به لحاظ ماندگاری جمعیت و ایجاد اشتغال برای مردم و همچنین تولید ملی بسیار حائز اهمیت است چرا که وقتی تولید باشد زمینه عزت و رفاه مردم نیز فراهم می‌شود .

وی گفت: حداکثر بهره وری از این آب را از کشاورزان عزیز انتظار داریم تا با بهره گیری از الگوهای مناطق کم آب این طرح به نتیجه مطلوب برسد و با توجه به محدودیت منابع آبی از کشت استراتژیک به کشت اقتصادی تبدیل شود .

استاندار برنامه بازدید از مرز رسمی میلک را از برنامه های دیگر سفرش به منطقه سیستان عنوان کرد و افزود:  مرز فرصتی بی بدیل برای استان است لذا با وجود منطقه آزاد چابهار و معافیت این منطقه از تحریم‌های ظالمانه ظرفیت مناسبی برای ما و همسایگان مان به وجود آمده است و باید تلاش کنیم با ایجاد زیرساخت های لازم حداکثر بهره برداری از این بخش را داشته باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: