• پنجشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معرفی آرمان‌‌های امام راحل وظیفه جهاد دانشگاهی

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی گفت: معرفی آرمان‌های امام راحل وظیفه جهاد دانشگاهی است .

به گزارش ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان،عیسی علیزاده در اختتامیه اردوی منطقه‌ای طریق جاوید جهاد دانشگاهی اظهار داشت: باید با یک کار جامع اندیشه‌های امام را به همگان معرفی کرد چراکه خیلی از همین اندیشه‌ها درحال حاضر راهگشای مسائل و مشکلات روز هستند .

وی بابیان اینکه معرفی آرمان‌‌های امام راحل وظیفه جهاد دانشگاهی است، افزود: پیروی از تفکر امام یعنی جلوگیری از فقر، شکاف طبقاتی، آسیب‌های اجتماعی و سیاسی ‌کاری و این وظیفه ماست که آرمان‌ها و اندیشه‌های امام راحل را به همگان معرفی کنیم.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی تصریح کرد: وظیقه ما تبيين انديشه هاي آسماني و والاي حضرت امام است كه شخصيتش در مكتب فقه و فقاهت شكل گرفته و از او فقيهی فرزانه، عارفي آگاه، فيلسوفي شجاع ، أديبي عميق ، مفسري بينا و سياستمداري دانا ساخته كه كلامي جذاب و تفكري پويا داشت .

رئیس مرکز فرهنگی دانشجویی امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی جهاد دانشگاهی نیز هدف إز برگزاري اردوی طريق جاويد در چابهار را ترويج و تبيين انديشه هاي آسماني حضرت امام به نسل جوان دانشجو و جلوگيري إز گسست فكري دانشجويان و ايجاد پيوند فكري دانشجويان با آرمانها و آموزه هاي فكري حضرت امام دانست .

سید محمد هاشمی تروجنی ادامه داد: شخصيتي كه ذهن و زندگي اش جامع علم و عمل بود، اعتقادش چون صخره هاي سخت و همتش به بلنداي قله ها بود و انديشه‌اش از آبشخور فرهنگ قرآني سيراب مي‌گشت.

شایان ذکر است اردوی فرهنگی - آموزشی منطقه‌ای طریق جاوید که به همت مرکز فرهنگی دانشجویی امام، ولایت فَقِیه و انقلاب إسلامی جهاد دانشگاهی با محوریت اندیشه‌های امام راحل به مدت سه‌روز درچابهار برگزار شد و میزبان مهمانان و اساتید و دانشجویان کشوری،استانی و منطقه‌ای بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: