• شنبه ۱۰ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-2484-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دلگان، پایلوت توسعه اقتصاد مقاومتی

شورای اداری دلگان با حضور بابک دین پرست معاون اقتصادی وزیر کشور، جمعی از مدیران وزارتی،  دکتر نورا معاون اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان، فرماندار دلگان و‌ مدیران و جمعی از معتمدین دلگان برگزار گردید .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، شجاعی فرماندار دلگان در ابتدا با تقدیر از نگاه بلند دولت بالاخص مدیران وزارت کشور و استانداری سیستان بلوچستان در خصوص تعیین شهرستان دلگان به عنوان شهرستان پایلوت توسعه اقتصاد مقاومتی از سوی دولت و تنظیم‌ سند توسعه شهرستان تا سال ۱۴۰۴ که مبنای اتخاذ تصمیمات سنجیده است گفت: شهرستان دلگان، با ویژگیهای پلی ژنتیگ از لحاظ قومی و مذهبی و وحدت در عین کثرت و همچنین موقعیت  خاص جغرافیایی و فاصله عقربه ای با شعاع ۴ ساعته تا بندرعباس و کرمان و زاهدان و چابهار مشروط به تکمیل محورهای شریانی و اصلی و همچنین وضعیت آب و خاک و استعدادهای کشاورزی و دامداری و وضعیت مطلوب معاون کائولن و... و تمدن غنی جازموریان از فرصتهای خوب استان و منطقه برای نقش آفرینی منطقه ای و ملی بوده که این مهم مستلزم حمایت ویژه و تامین منابع احداث و تکمیل طرحهای عمرانی با پیوست فرهنگی و آمایش سرزمین است .

مجتبی شجاعی افزود: در صورت تامین اعتبار ک ایجاد راهبرد مثلث محورهای ایرانشهر دلگان به زهکلوت، هودیان به مسجد حضرت ابوالفضل ع، چاه اسحق جلگه به زیارت گیابان ، تحول و انقلاب عظیمی در اقتصاد و امنیت منطقه رخ خواهد داد و ضمن کاهش مسیر به مقصودهای مذکور و اتصال بنادر و خارج ‌نمودن دلگان از بن بست اقتصادی،  می‌تواند در حمل بار و ‌مسافر و‌ محصولات کشاورزی نقش مهمی ایفا نماید که نیازمند تخصیص منابع اعتباری ملی است .

شجاعی گفت: اجرای ۳۶ کیلومتر توسعه برق، اجرای مجتمع های ۶ گانه آب روستایی و تخصیص اعتبار از صندوق توسعه ملی، احداث مدارس شبانه روزی در جلگه و بخش مرکزی،  اجرای طرحهای آب شهری، اجرای آبیاری تحت فشار برای عشایر و کشاورزان، مدیریت تالاب جازموریان،  اجرای طرحهای آبخیزداری و.... از مطالبات مردم است .

شجاعی اظهار کرد: ضعیفترین حوزه ارتباطی مربوط به مخابرات و ارتباطات بوده که تولید نارضایتی عمومی کرده و در کنار آن عدم‌تعیین تکلیف چاههای غیرمجاز و سوخت کشاورزان و همچنین کاهش سهمیه سوخت بنزین خودروها خود به عوامل گلایمندی مردم تبدیل گردیده است .

شجاعی در پایان خواستار استقرار ادارات در شهرستان دلگان، تخصیص ردیف خاص اعتباری برای حوزه درمان و سلامت و بالاخص بیمارستان دلگان و بازگشت پرسنل استخدامی دلگان که در نقاط دیگر خدمت می‌کنند به محل کار خود در  دلگان شد .

معاون اقتصادی وزیر کشور با تقدیر از عملکرد و جدیت فرماندار جوان دلگان در پیگیری ها و رضایتمندی مردمی از ایشان گفت: شهرستان دلگان از شاخصهای پایینی در توسعه برخوردار است و این شاخصها و عزم دولت برای رفع کمبودهای دلگان، باعث انتخاب دلگان به‌ عنوان شهرستان پایلوت اقتصاد مقاومتی گردیده و این فرصتی مناسب برای توسعه شهرستان است که میبایست مدیران از این فرصت با تدبیر دولت حداکثر بهره برداری را کنند .

دکتر دین‌پرست با تاکید بر شناسایی طرحهای نیمه تمام و مصوبات سفرهای  استانی و ضرورت تکمیل این طرحها و با اولویت طرحهای اقتصادی بیان کرد: دولت مصمم است هر چه در مقام مصوبه و وعده در این دولت و حتی سالهای قبل بوده است را پیگیری و با اولویت به سرانجام برساند و دلگان نیز با توجه به این موضوع میبایست طرحهای نیمه تمام خود را اعلام نماید .

وی گفت: اولویت جاده ها همانطور که فرماندار دلگان به خوبی به آن اشاره و تصریح کردند می‌تواند بسیار به رونق اقتصادی منطقه کمک و از بیکاری بکاهد و در کنار آن‌ توجه به فرهنگ، اجتماع و اقتصاد زمینه بالندگی را فراهم می آورد .

دکتر دین پرست گفت: دلگان میتواند مانند شهرستانهایی نظیر قلعه گنج در توسعه و سرعت پیشرفت نمونه باشد و شواهد از جدیت مسئولین شهرستان، اراده مسئولین استانی و همت دولت خود نوید بالندگی منطقه را میدهد و انتخاب به عنوان شهرستان پایلوت نیز زمینه ساز اصلی آن خواهد بود .

دین‌پرست در پایان از همت و تلاش معاونت اقتصادی استانداری و همکارانشان و فرمانداری دلگان به سبب تنظیم سند توسعه شهرستان تقدیر نمود .

در ادامه جمعی از مدیران، شهردار گلمورتی، شورای شهر گلمورتی، بخشداران و نمایندگانی از بانوان و نخبگان‌ به بیان مشکلات و کمبودها و ارائه راهکارها پرداختند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: