• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 979-1590-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آغاز احداث ۱۸ پروژه آموزشی طی سال ۹۷ در دلگان

فرماندار شهرستان دلگان گفت: از مجموع ۳۳ واحد آموزشی در حال احداث، نیمه تمام، آماده افتتاح و مصوب، ۱۸ واحد در سال ۹۷ آغاز و سایر طرحها از سال گذشته و سالهای قبل در حال احداث و یا بعضا به عللی موقتا نیمه تعطیل است که با پیگیریهای صورت گرفته شورای آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی به زودی آغاز بکار می کنند .

مجتبی شجاعی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: از مجموع ۱۸ واحد آموزشی آغاز شده در سال ۹۷، می‌توان به پروژه های هنرستان فنی و حرفه ای ۸ کلاسه مرکز شهر گلمورتی، ۶ کلاسه چاه میرک، ۶ کلاسه گنبد علوی، ۵ کلاسه هست کلیر، ۴ کلاسه محله چلیله های مرکز شهرستان، ۴ کلاسه چاه الوند، ۳ کلاسه خسرین، ۲ کلاسه کهنک لدی، ۲ کلاسه حسین آبادی لدی، ۲ کلاسه گنبد علوی، دو واحد ۲ کلاسه هودیان، ۱ کلاسه چاه علی ، ۱ کلاسه بهشت اباد، سالن ورزشی مند بالا، معلم سرای دو طبقه، ۶ کلاسه هیتک، ۲ کلاسه گزشاهان نام ‌برد .

شجاعی با تقدیر از مدیران کل آموزش و پرورش و همچنین نوسازی استان و خیرین گرامی گفت: بخش زیادی از این طرحها با پیگیری مدیریت آموزش و پرورش، امام جمعه و فرمانداری شهرستان نسبت به ترغیب خیرین گرامی در آغاز طرحها محقق گردیده و بخش دیگری نیز از محل اعتبارات نوسازی مدارس از بخشهای استانی و ملی در حال اجراست .

وی با اشاره به مصوبات شورای آموزش و پرورش شهرستان گفت: الحمدلله طی سالجاری در بخش تجهیزات، هوشمند سازی و... توجه خاصی به شهرستان گردیده و طبق آمار طی سالهای اخیر بیشترین حجم تجهیزات ارسالی به دلگان توسط نوسازی استان در ۶ ماهه اخیر صورت پذیرفته است که بخش زیادی از نیاز مدارس را مرتفع و البته بخش دیگری نیز مستلزم تداوم حمایت استانی است .

رئیس شورای آموزش و ‌پرورش دلگان گفت: ۴۴ فضای آموزشی در ۱۶۴ کلاس درس الباقی نیاز شهرستان است که در سند توسعه و تحول آموزش و پرورش شهرستان که به همت آموزش و پرورش و نوسازی مدارس تهیه و به‌عنوان قطعه ای از پازل سند توسعه دلگان محسوب می‌شود، که مقرر شده با ورود بنیاد مستضعفان و بازوی اجرایی آن بنیاد علوی شاهد شروع به کار این طرحها در آینده به ترتیب اولویت باشیم .

وی ادامه داد: جهت گیری توسعه در دلگان مبتنی بر آمایش سرزمین، سند توسعه دلگان و سیاستهای دولت است که با اعتقاد و باور به ضرورت توجه به تعلیم و تربیت، توسعه آموزشی و پرورشی از اولویتهای شهرستان بوده و عزم جدی برای بالندگی از مسیر توجه به تربیت نیروی انسانی شکل گرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: