• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-3784-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

شناسایی 398 نیروی کار خارجی غیر مجاز در سیستان و بلوچستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: طی 8 ماهه گذشته از سال جاری، 398 تبعه خارجی غیر مجاز در استان شناسایی شده اند .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده افزود: در طی این مدت 5 هزار و 921 مورد بازرسی در خصوص اشتغال اتباع بیگانه در واحدهای صنفی و کارگاهی سیستان و بلوچستان انجام شده است .

وی گفت: طی این بازرسی ها 398 تبعه خارجی غیرمجاز شناسایی و 1 میلیارد و 424 میلیون و 105 هزار و 253 ریال جریمه به کارفرمایان متخلف ابلاغ شده است .

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: در طی این مدت 141 نیروی کار ایرانی نیز توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کارفرمایان جایگزین اتباع خارجی غیر مجاز شده اند .

جهاندیده در ادامه با بیان اینکه صدور پروانه کار فقط در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به تبع آن ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ها است، تاکید کرد: بر اساس ماده 120 قانون کار اتباع بیگانه نمی توانند در ایران مشغول بکار شوند مگر اینکه دارای روادید ورود و حق کار مشخص باشند و پروانه کار دریافت کنند .

وی افزود: بر اساس قانون، داشتن گذرنامه و مدارک اقامتی دلیل موجه ای برای بکارگیری اتباع خارجی نیست .

وی تاکید کرد: توصیه این مجموعه به کارفرمایان و افرادی که می خواهند از خدمات اتباع خارجی استفاده کنند این است که قبل از بکارگیری آنان حتما از داشتن پروانه و مجوز فعالیتشان مطمئن شوند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: