• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-2414-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برگزاری کلاس آموزشی پیشگیری از اچ آی وی در خاش

به مناسبت هفته اطلاع رسانی اچ آی وی با شعار "سلامتی حقی برای همه، من هم آزمایش می دهم" و با هدف  تشدید اطلاع رسانی و آموزش های لازم در خصوص بیماری اچ آی وی جهت دانشجویان دانشگاه پیام نور با همکاری واحد پیشگیری و مبارزه با بیمایهای مرکز بهداشت خاش صورت گرفت .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، رییس مرکز بهداشت شهرستان خاش گفت: با توجه به اینکه آموزش با روش های صحیح و استاندارد و ارتقای سطح سواد سلامت جامعه، یکی از موثرترین روشهای ارتقای شاخص های سلامت محسوب می شوند لذا اجرای برنامه های مداخلاتی در سطح جامعه با اولویت گروه های در معرض خطر بیشتر در دستور کار این مرکز قرار دارد .

نقی زاده اظهار داشت: در این راستا دانشجویان دانشگاه پیام نور آموزشهای لازم در خصوص علائم ، راههای پیشگیری و درمان اچ آی وی را فرا گرفتند .

نقی زاده در ادامه بر لزوم مراجعه فوری به مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری در عرض 72 ساعت پس از انجام هرگونه رفتار پرخطر و یا مواجه با عامل بیماری، تقویت مهارت نه گفتن در مواقع ضروری، لزوم معرفی هرچه بیشتر مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری شهرستان و خدمات رایگان و محرمانه ارائه شده در آن مرکز جهت عموم مردم تأکید نمود .

کارشناسان بهداشت خاش در این کارگاه آموزشی به سوالات حاضرین پاسخ دادند و در این خصوص پمفلت و جزوات آموزشی به همراه کارت ویزیت مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری به دانشجویان توزیع شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: