• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-2514-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رفع تصرف اراضی ملی در گل آباد بخش مرکزی دلگان

با حضور ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی، ۱۰ هکتار از اراضی ملی در گل آباد دلگان شناسایی و رفع تصرف شد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، فرماندار و رئیس شورای حفاظت اراضی دلگان با اعلام این خبر گفت: همچنین در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی، حفاظت و صیانت از منابع آبی یک حلقه چاه غیرمجاز که در یک سال اخیر حفر شده بودند با دستور قضایی و با حضور کارشناسان اداره منابع آب و ماموران انتظامی پر و مسلوب المنفعه شد .

مجتبی شجاعی بیان کرد: در ۵ ماه اخیر بیش از ۹۲۰  هکتار از اراضی ملی دلگان رفع تصرف و ۲۷حلقه چاه غیر مجاز در این شهرستان شناسایی و مسلوب المنفعه شد .

شجاعی افزود: در راستای تاکید رهبرمعظم انقلاب اسلامی ایران مبنی بر برخورد جدی باپدیده تخریب و زمین خواری هرگونه تخریب و تصرف اراضی ملی از طریق کارشناسان و یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری پیگیری و با این موارد از طریق مجرای قانون بصورت جدی برخورد می‌شود .

وی با اشاره به این که حفظ و حراست از عرصه‌های ملی و منابع طبیعی از اولویت‌های اصلی است، اضافه کرد: عرصه‌های منابع طبیعی جزو سرمایه‌های ارزشمند و حیاتی کشور محسوب می‌شوند که نه فقط به نسل کنونی بلکه به تمامی نسل‌های آینده کشور تعلق دارند .

شجاعی ادامه داد: حفاظت از این منابع مسئولیت همگانی به شمار می‌آید، که در این زمینه انتظار می‌رود عموم مردم در حفظ و نگهداری از این سرمایه‌های ملی کوشا بوده و با مجموعه منابع طبیعی و آبخیزداری همکاری لازم را داشته باشند .

فرمندار دلگان با تأکید بر این که منابع طبیعی به عنوان بستر حیات و توسعه پایدار قلمداد می شود، تصریح کرد: منابع طبیعی مانند جنگل ها و مراتع، تکیه گاهی مطمئن برای توسعه اقتصادی و اجتماعی، بستری مطمئن برای رونق کشاورزی، محیط زیست مناسبی برای گیاهان و جانوران و منبعی برای تولید اکسیژن و هوای سالم و پاکیزه به حساب می‌آید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: