• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-4184-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار:

آموزش و بکارگیری ایده های جدید در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضرورت دارد

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه بخشی از افراد جامعه که مبادرت به امر قاچاق کالا می‌کنند؛ از تبعات و مضرات ناشی از قاچاق کالا برای مملکت خودشان مطلع نیستند؛ لذا توجیه مردم و  رویکرد آموزشی و گرایش به سمت و سوی افکار نو در پیشگیری و مبارزه با این پدیده سوء ضرورت دارد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان محمد هادی مرعشی در نشست توجیهی و آموزشی فرمانداران، مدیران نظارتی، اقتصادی و اجرایی دستگاه‌های اجرایی استان که با حضور نمایندگان ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز نهاد ریاست جمهوری برگزار شد افزود: سال‌های گذشته اقدامات بسیار خوبی در حوزه قاچاق دام انجام شد و حتی در یک برهه زمانی استان به عنوان پایلوت تامین گوشت قرمز مورد نیاز کشور بود که در این راستا با اقدامات و پیگیری های انجام شده دولت با اختصاص ارز مبارز مبادله‌ای به این امر موافقت کرده و به زودی ضمن کاهش و کنترل قیمت؛ مشکل کمبود گوشت قرمز کشور واستان نیز مرتفع خواهد شد .

وی افزود: علاوه بر آن، طرح ورود دام به کشور با استفاده از ارز مبادله ای می‌تواند به بهبود وضعیت معیشتی مردم و اشتغال بکار بخشی از افراد جامعه کمک کند .

معاون استاندار خاطرنشان کرد: استان سیستان و بلوچستان با دارا بودن ۱۱ درصد از وسعت کل کشور، مرزهای طولانی آبی و خشکی، ۵۱ درصد جمعیت روستایی، کمبود واحدهای صنعتی، خشکسالی ۲۰ ساله و تنگی معیشت مردم، بالا بودن جمعیت جوان بیکاری و دارا بودن جمعیت بالای حاشیه نشین در بحث قاچاق کالا به طور کلی متفاوت با سایر استان‌های کشور می باشد .

گفتنی است در ادامه این نشست چندساعته دکتر شایسته معاون ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ریاست جمهوری به تبیین و تشریح مباحث و موارد مربوطه پرداخت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: