• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-4284-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار:

هیچگونه افزایشی در زمینه قیمت نان نداشته‌ایم

معاون هماهنگی و امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه کارگروه گندم،آرد و نان استان که در محل استانداری برگزار شد گفت: پیرو جلسات قبلی کارگروه گندم و آرد و نان ، جلسه ای در رابطه با بررسی مسایل مربوط به حمل آرد روستایی برگزار گردید و تصمیمات لازم اتخاذ شد که موانع رفع تا توزیع آرد روستایی دچار اختلال نشود .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علیرضا نورا افزود: با توجه به افزایش هزینه ها و دستمزدها و سایر هزینه های جاری خبازیها ، هیچگونه افزایش در قیمت نان نداشته ایم و پیشنهاد افزایش قیمت نان از سوی اتحادیه داده شده که در قالب قانونی در حال بررسی کارشناسی است و اگر قرار بر افزایش قیمت نان باشد قطعا برابر ابلاغ ریاست محترم جمهوری این موضوع بررسی می شود، ولی در حال حاضر هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت نان نداریم .

وی افزود: جهت تامین سوخت مورد نیاز و افزایش سوخت مصرفی با توجه به افزایش ساعت کار خبازیها، شرکت نفت موظف شد بر اساس مصوبه ی این کارگروه همکاری لازم را به جهت افزایش سوخت از 6 و نیم لیتر به 7 و نیم لیتر اقدام نماید .

نورا به موضوع نقش سبوس در ارزش غذایی نان مصرفی اشاره کرد و گفت: مقرر شده که سبوس گیری بیش از حد مجاز صورت نپذیرد و در این زمینه نظارت از طریق دستگاههای نظارتی مرتبط صورت پذیرد و 50 درصد سبوس استحصالی سهم کارخانجات آرد مجددا به آنها برگردانده شود .

معاون استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه خطاب به اعضا کارگروه گفت: دستگاههای دولتی استان از اختیارات خودشان در رفع مشکلات موجود بهره ببرند و در این زمینه بروکراسی اداری را کاهش دهند .

نادر میرشکار رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان نیز گفت:کل واحدهای نانوایی فعال در استان به تعداد یک هزار و 312 می باشد که از این تعداد یک هزار و 88 واحد حمایتی و 224 واحد نیز آزاد پزمی باشند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: