• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-786-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون توسعه منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور:

42 درصد از مهارآموختگان فنی و حرفه ای وارد بازار کار شده‌اند

معاون توسعه منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: در سال گذشته 38 درصد از مهارت آموختگان فنی و حرفه ای وارد بازار کار شدند و این رقم در سال جاری به 42 درصد ارتقاء یافته است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، نادر فخری در جمع کارکنان سازمان فنی و حرفه ای استان افزود: نرخ برگشت به زندان برای زندانیان مهارت آموخته به 5تا 7 درصد کاهش یافته است .

وی در ادامه بیان کرد: دیدگاه وزیر کار نسبت به آموزشهای مهارتی نگاه تحول گرایانه است و تغییر شرایط کنونی و لزوم به روز زسانی آموزشها برای بازگشت به فراگیری فنون از مهمترین برنامه های ایشان در حوزه فنی و حرفه ای است .

نادر فخری اظهار کرد: مجلس و دولت نگاه مثبتی نسبت به تاثیرجایگاه مهارت آموزی در اقتصاد خانواده و رونق اشتغال در کشور دارند و افزایش اعتبارات فنی و حرفه ای برای به روزرسانی تجهیزات گویای این نگاه ویژه است .

وی تصریح کرد: تشکیل شورای مهارت آموزی در استان منجربه هم افزایی بیشتر دستگاه های اجرایی در ارتقاء جایگاه مهارت آموزی خواهد شد و همسو کردن آموزشها و پیشگیری از موازی کاری و اتلاف هزینه را در پی خواهد داشت .

معاون توسعه مدیریت منابع سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور اثر بخشی آموزشهای مهارتی در رفع بیکاری را منوط به همدلی و هم افزایی همکاران در رده ها و واحد های مختلف و نیز هم افزایی بادستگاه های ذیربط عنوان کرد .

نادر فخری در ادامه گفت: منطقه بندی کردن استان های کشور و انتخاب معین برای پیگیری و رسیدگی هرچه بهتر و سریعتر به مشکلات استان ها از جمله اقدامات ریاست سازمان بود که با هدف تعامل بهتر با استانها برای حل مشکلات پیش رو انجام شد .

وی همچنین از دیدگاه مثبت دکترپاک سرشت نسبت به ظرفیت و توانمندی موجود در بدنه نیروهای مجموعه آموزش فنی و حرفه ای استان برای انتخاب مدیر کل بومی خبر داد و گفت : نیروهای مجرب و توانمند مجموعه آموزش فنی و حرفه ای کارما را در انتخاب مدیرکل سخت کرد چرا که آموزش فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان دارای نیروهای مجرب و خدوم فراوانی است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: