• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-886-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بیان کرد؛

آرمان گرائی و مطالبه گری نقطه ثقل جنبش دانشجوئی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تاکید بر این واقعیت که دانشجو فلسفه وجودی دانشگاه است گفت: ایجاد بستر مناسب و حمایت از فعالیت تشکّل های دانشجویی برای فراهم کردن فرصت مطلوب تحصیل، تهذیب و ورزش باید همواره مورد توجه مسئولین و کارشناسان دانشگاه قرار گیرد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر سید محمد هاشمی در آستانه روز دانشجو به طور جداگانه با اعضاء شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و اعضاء شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل این دانشگاه دیدار و گفتگوئی صریح و صمیمی داشت.

وی در این دیدارها آماده سازی دانشجویان برای شناسائی مشکلات، پیدا کردن راه حل های مناسب و مداخله گری در امور اجتماعی را یکی دیگر از وظائف فرهنگی و اجتماعی دانشگاه برشمرد و گفت: دانشگاه های علوم پزشکی علاوه بر فعالیت های آموزشی و پژوهشی وظیفه ارائه خدمات بهداشتی، درمانی، نظارتی و داروئی را نیز بر عهده دارند و این واقعیت باعث شده است تا این دانشگاه ها ارتباط بسیار نزدیکی با واقعیت ها و مسائل اجتماعی داشته باشند.

به گفته دکتر هاشمی این قرابت کاری فرصت و ضرورتی را ایجاد می کند تا دانشجویان و تشکل های دانشجوئی در دانشگاه های علوم پزشکی نیز از توان و ظرفیت برخورد منطقی و واقع بینانه با مسائل اجتماعی برخوردار باشند .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان آرمان گرائی و مطالبه گری را نقطه ثقل جنبش دانشجوئی برشمرد و افزود: واقع بینی و قدرت تحلیل واقعیت ها روی دیگر سکه آرمان گرائی است و دانشجویان ما قادرند تا با ادراک صحیحی که از واقعیت های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور دارند نقش تاریخی خود در گذار از شرایط تحریم و استمرار توسعه جامعه را به خوبی ایفا کنند .

وی با اشاره به تلاش هائی که برای تبدیل مطالبات صنفی به بحران های سیاسی انجام می شود گفت: در اکثر این موارد افرادی که طعمه بدخواهان نظام و مافیای رسانه ای استکبار می شوند از ابعاد پشت پرده این موضوعات اطلاع ندارند و صرفاً بدلیل عدم اطلاع از فرایند های قانونی و حقوقی که برای پی گیری مطالباتشان وجود دارد برخی مسائل کوپک و پیش پا افتاده را وارد فضای مجازی می کنند و ناخواسته در دام افراد مغرض و رسانه های معاند می افتند .

هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روند مستمر توسعه خدمات نظام سلامت در سال های پس از انقلاب اسلامی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان را یکی از دانشگاه های مادر منطقه برشمرد و گفت: در حال حاضر بیش از 65 رشته تحصیلی در این دانشگاه ارائه می شود.

وی افزود: گستردگی این خدمات و گستردگی حوزه عملکرد، باعث می شود تا برخی نقاط ضعف نیز در روند ارائه خدمات وجود داشته باشد و باید مدنطر داشته باشیم که برخی از این مسائل به دلیل مشکلات ساختاری همانند نقشه نامناسب خوابگاه های دانشجوئی ایجاد شده و به آسانی و در کوتاه مدت نمی توان برخی از آنها را برطرف نمود .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ارتباط مستمر معاون و مدیران حوزه فرهنگی و امور دانشجوئی با بدنه جامعه دانشجوئی را از مطالبات به حق دانشجویان و از انتظارات مدیریت کلان دانشگاه برشمرد و گفت: جوان بودن، با انگیزه بود و برخورداری از ارتباط نزدیک با دانشجویان مهمترین معیار برای انتخاب این افراد بوده و خوشبختانه اکثر قریب به اتفاق دانشجویان با برقراری ارتباط اداری با مسئولین این حوزه مشکلات و درخواست های خود را از مسیر متعارف آن پی گیری می کنند و هیچگونه تبعیض و تفاوتی نیز میان تشکل های مختلف دانشجوئی قائل نیستند. وی در عین حال رعایت احترام متقابل و صداقت در برخوردها و تعاملات را یکی از ضروریات هر گونه فعالیت تشکیلاتی و دانششجوئی برشمرد .

دکتر هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود به حضور دانشجویان مختلف از اقصی نقاط استان سیستان و بلوچستان و سایر نقاط کشور در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه استان سیستان و بلوچستان را می توان مجموعه متکثری از فرهنگ ها برشمرد که در عین وجود تفاوت های اندک، از نقاط اشتراک و غنای بی پایان برخوردار است .

وی افزود: مطمئناً جوانان دانشجو هم به پشتوانه این فرهنگ غنی و سابقه طولانی تمدن قادرند تا بدون توجه به فعالیت های کسانی که قصد دارند مرزبندی های قومی و مذهبی را به محیط دانشگاه تسری دهند به فعالیت های آموزشی و پژوهشی خود می پردازند و زندگی مسالمت آمیز و سرشار از برادری و اخوّت را در دانشگاه و جامعه ادامه می دهند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: