• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-5584-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آغاز عملیات اجرایی سه طرح سرمایه گذاری در چابهار

عملیات اجرایی سه طرح سرمایه گذاری احداث مخازن فرآورده های نفتی به روش B.O.T ، احداث مخازن نگهداری LPG به روش B.O.T ، جمع آوری مواد زائد کشتی ها به روش B.O.T  امروز با حضور مدير عامل سازمان بنادر و دريانوردي و معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی در بندر چابهار آغاز و افتتاح شد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، محمد راستاد؛ معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی و شهرام آدم نژاد؛ معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی امروز در سفری دو روزه به منظور آغاز عملیات اجرایی سه طرح سرمایه گذاری و بازدید از چند طرح عمرانی و سرمایه گذاری وارد چابهار شدند .

معاونين وزير راه و شهرسازي با حضور در بندر چابهار عملیات اجرایی سه پروژه سرمایه گذاری به ارزش ١٧٠٠ هزار ميليارد ريال را آغاز و افتتاح کردند .

احداث مخازن فرآورده های نفتی

بهروز آقایی مدیرکل بنادر سیستان و بلوچستان در خصوص طرح های افتتاحی گفت: یکی از این طرح ها، احداث مخازن فرآورده های نفتی به روش B.O.T است که با سرمایه گذاری 980 میلیارد ریال و ظرفیت یک میلیون و 260 هزار تن به بهره برداری رسید .

آقایی بیان کرد: این پروژه که در مدت 20 سال است، با هدف بهره برداری از موقعیت منطقه ای و جغرافیایی بندر چابهار برای خرید و فروش و فرآوری و پالایش، معاوضه و انتقال نفت و گاز منطقه به بازارهای داخلی و خارجی است .

ارتقا موقعیت بندر چابهار در حوزه اقتصادی

مدیرکل بنادر استان در ادامه گفت: همچنين اين پروژه مي تواند سبب ارتقا موقعیت بندر چابهار در حوزه اقتصادی در منطقه به ویژه در حوزه توزیع و ترانزیت انرژی و تلاش برای قرار گرفتن در مسیرهای انتقال انرژی در منطقه احداث خواهد شد .

وی افزود: احداث مخازن فرآورده های نفتی برای 28 نفر شغل ایجاد مي كند و موجب افزایش سهم بندر چابهار در بازار خدمات بندری- دریایی منطقه می شود .

احداث مخازن نگهداری LPG

آقایی تصریح کرد: پروژه دوم احداث مخازن نگهداری LPG به روش B.O.T است که با اعتباری بالغ بر 531 میلیارد ریال و ظرفیت 265 هزار تن است .

وی اظهار کرد: پروژه ياد شده که در مدت پنج سال با هدف بهره برداری از موقعیت منطقه ای و جغرافیایی بندر چابهار برای خرید و فروش و فرآوری و پالایش، معاوضه و انتقال نفت و گاز منطقه به بازارهای داخلی و خارجی عملیات اجرایی را آغاز کرد .

اجرایی جمع آوری مواد زائد کشتی ها

آقایی بیان کرد: عملیات اجرایی جمع آوری مواد زائد کشتی ها به روش B.O.T سومین پروژه ای است که با سرمایه گذاری 195 میلیارد ریال و به مساحت یک هکتار آغاز شد .

وی تصریح کرد: این طرح بناست در مدت 21 سال و با هدف پیشگیری از آلودگی زیست محیطی دریایی جهت حفظ محیط زیست دریایی از آلودگی های نفتی مطابق با کنوانسیون (MARPOL) احداث شود و به موجب آن برای 16 نفر اشتغال پایدار ایجاد می شود .

بازدید از طرح توسعه بندر شهید بهشتی، زیر ساخت ها، اسکله ها، تجهیزات و روند اجرای پروژه طرح توسعه بندر شهید بهشتی، زیر ساخت های ریلی، جاده ای و پسکرانه ( جاده کمربندی و آزادراه درب شرق، پایانه حمل و نقل، انبارهای طرق القدس، اراضی پسکرانه دو هزار و 500 هکتاری و راه آهن) و زیر ساخت ها، تجهیزات ترمینال مسافری بین المللی- بندر شهید کلانتری، بندرصیادی کنارک طي دو روز انجام خواهد شد .

برگزاری نشست معاون وزیر، هیات عامل و جمعی از مدیران ستادی با مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی چابهار از دیگر برنامه های سفر دو روزه معاون وزیر راه و شهرسازی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: