• شنبه ۱۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-986-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سیستان و بلوچستان در رتبه دوم ارزیابی کمی سازمان هواشناسی کشور

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در تازه ترین ارزیابی سازمان هواشناسی کشور، سیستان و بلوچستان در رتبه دوم ارسال بهنگام گزارش های تخصصی هواشناسی کشور قرار گرفت .

محمود دیانتی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان اظهار کرد: بررسی عملکرد کمی ادارات کل هواشناسی سراسر کشور در ماه سپتامبر نشان می دهد که هواشناسی سیستان و بلوچستان در چهار بخش رتبه های اول تا سوم را کسب کرده است.

وی افزود: در این ارزیابی اداره هواشناسی دریایی چابهار و زاهدان در بخش ارسال گزارش های تخصصی هواشناسی در بین ایستگاه های دریایی و ایستگاه های فرودگاهی مشمول ایزوی کشور به صورت مشترک با تعدادی از شهرهای کشور در رتبه نخست قرار دارند.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در بخش ارسال بهنگام گزارش های تخصصی هواشناسی، سیستان و بلوچستان با ارسال 99.92 درصد گزارش ها بعد از استان گلستان در جایگاه دوم قرار گرفت.

دیانتی ادامه داد: شرایط کنونی شبکه پایش هواشناسی استان نتیجه تلاش شبانه روزی همکاران ما در شهرهای مختلف استان است که با جدیت و دلسوزی تمام  برای استان زحمت می کشند.

وی ادامه داد: هم اکنون 12 ایستگاه سینوپتیک هواشناسی، 8 ایستگاه اقلیم شناسی، یک ایستگاه جو بالا، دو ایستگاه سنجش گردوغبار در استان فعال است که با توجه به اسناد بالادستی احداث سه ایستگاه جدید هواشناسی در نواحی غربی و جنوبی استان در حال انجام است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: