• دوشنبه ۱۹ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 979-385-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دبیر کل ایالت بلوچستان پاکستان:

مرزهای مشترک ایران و پاکستان نیازمند افزایش مبادلات اقتصادی و امنیتی است

دبیر کل ایالت بلوچستان پاکستان با بیان اینکه در مرزهای مشترک نیاز به افزایش مبادلات اقتصادی و امنیتی است، گفت: با همکاری و روابط بیشتر می توان با چالش های بزرگ مبارزه کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر اختر نذیر در بیست و دومین اجلاس کمیسیون مشترک مرزی ایران و پاکستان در زاهدان افزود: دولت فدرال پاکستان نیز به دنبال ارتقای زیر ساخت های مرزی برای تسهیل تردد مردم منطقه به سیستان و بلوچستان است.

وی بیان کرد: ارتقای سطح روابط تجاری و مبادلات بین ساکنان مرز در 2 طرف بسیار مهم است به طوری که باید سعی کنیم به سطحی از روابط دست یابیم که دهه 50 و 60 شاهد آن بودیم.

نذیر افزود: با توجه به اهمیت مراودات مرزی ایران و پاکستان تلاش برای دست یافتن به اهداف مشترک امنیتی و اقتصادی باید تداوم یابد و این مهم در اولویت برنامه های ما قرار دارد .

وی با بیان اینکه هم اینک دنیا بویژه منطقه در چهار چوب رشد اقتصادی حرکت می کند افزود: هیچ کشوری وجود ندارد که به طور کل وابستگی به دنیا نداشته باشد.

دبیر کل ایالت بلوچستان پاکستان هدف اصلی برگزاری بیست و دومین اجلاس کمیسیون مشترک مرزی را مرور وضعیت گذشته و حال، یافتن اشکالات و کمک به یافتن راه حل های رفع مشکلات و چالش ها عنوان کرد .

وی بیان کرد: پس از مذاکرات باید هدف ما افزایش ارتباط و ارتقای سطح معیشت مردم باشد و تلاش برای تحقق آن به جد ادامه یابد .

نذیر تصریح کرد: پاکستان هزینه زیادی را برای مبارزه با تروریست پرداخته به طوری که در سالهای گذشته حدود 70 هزار نفر از هموطنان ما قربانی اعمال تروریستی شدند .

وی افزود: ارتش و مسئولان امنیتی پاکستان توانسته اند به اقدامات مفیدی در زمینه امنیت در کشور به ویژه منطقه بلوچستان دست یابند .

دبیر کل ایالت بلوچستان پاکستان ادامه داد: ماحصل این تلاش ها در زمینه مبارزه با تروریست ها، انهدام باندها و گروههای تروریستی بوده است .

وی با بیان اینکه هم اینک تمام آژانس های امنیتی کشورهای مختلف درگیر مساله تروریست هستند گفت: آژانس های پاکستان در زمینه مبارزه با تروریست به ظرفیت های خوبی دست یافته اند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: