• یکشنبه ۲۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-2087-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تلاش برای ایجاد پایگاه پژوهش‌های باستان شناسی جازموریان در دلگان

نشستی با حضور رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری دلگان، فرماندار دلگان، پروفسور فرانسیس دیست باستان شناس فرانسوی و حیدری سرپرست تیم کاوش محوطه باستانی چگردک برگزار شد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، این نشست به منظور هماهنگی جهت برگزاری کارگاه علمی و فرهنگی تمدن جازموریان که قرار است در بهمن ماه امسال برگزار می‌شود، انجام شد .

اعظم بامری رئیس میراث فرهنگی دلگان در این نشست بر ایجاد پایگاه پژوهشهای باستان شناسی حوزه شرقی فرهنگ جازموریان تاکید کرد .

وی افزود: بررسی محوطه های باستانی، شناسائی کامل داده های فرهنگی منطقه، طرح ساماندهی و لایه نگاری محوطه، کاوش، حفاظت و مرمت محوطه های باستانی چگردک به سرپرستی محمد حیدری در حال انجام است .

مجتبی شجاعی فرماندار دلگان نیز در این نشست ضمن اعلام همکاری با اداره میراث فرهنگی اظهار کرد: پیگیری های لازم به منظور ایجاد پایگاه پژوهشهای باستانشناسی در دلگان و نیز و هرگونه همکاری برای برگزاری بهتر کارگاه علمی و فرهنگی تمدن جازموریان را انجام خواهیم داد .

پس از این نشست از دو گورستان قدیمی و تپه چگردک شهرستان دلگان توسط رییس میراث فرهنگی دلگان و پروفسور فرانسیس دیست باستان شناس فرانسوی بازدید بعمل آمد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: