• پنجشنبه ۲۹ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-3486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سیستان و بلوچستان:

بین دانشگاه و مردم پیوند برقرار کنیم

استاندار سیستان و بلوچستان در نشست با رئیس، معاونین ، مدیران شهرستانها و اعضای هیئت علمی دانشگاه پیام نور استان مهمترین وظیفه دانشگاه را تربیت انسان توسعه یافته عنوان کرد و تحقق این موضوع به عنوان یک اصل را ضامن موفقیت جامعه  دانست .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان؛ احمدعلی موهبتی در این نشست اظهار کرد: باید بپذیریم که معادن استان، سواحل مکران،کشاورزی منطقه از گرمسیری تا سردسیری ،صنایع گردشگری همه ظرفیت های بی بدیلی هستند که اگر انسان توسعه یافته نباشد این‌ ظرفیت ها به توسعه نمی رسد .‌

وی تصریح کرد: بر این اساس مهمترین وظیفه دانشگاه این است که انسان توسعه یافته پرورش دهد که اگر این را به عنوان یک اصل بپذیریم حتما موفق خواهیم بود .

احمدعلی موهبتی تاکید کرد: باید تلاش کنیم بین دانشگاه و دستگاه اجرایی و مردم پیوند برقرار کنیم .

وی گفت: اگر دانشگاه ها در زندگی مردم تحول و نقش ایفا نکنند، دانشگاه تنها فاصله ای بین مردم خواهد بود و اثرگذاری لازم را نخواهد داشت .

استاندار گفت: اساتید دانشگاه باید آدمهایی را تربیت کنند که این افراد در خلوت خود هم حاضر نباشند کوچکترین خطایی را انجام دهند و این فارغ‌التحصیلان به این باور برسند که عالم محضر خداست که در اینصورت به مدینه فاضله دست خواهیم یافت .

وی با بیان اینکه کیفیت، دوام و بقای مراکز علمی و دانشگاهها را تضمین می کند افزود: گزارش‌ها نشان می‌دهد که کیفیت مورد نظر در دانشگاه پیام نور وجود دارد و حفظ و ارتقاء این کیفیت که بخشی از آرمان‌های دانشگاه پیام نور است باید در سرلوحه امور باشد .

استاندار خاطر نشان کرد: در برخی از نقاط کشور هم اکنون دستورالعمل تعطیلی برخی از واحدهای دانشگاه اجرا می شود و این موضوع به استان ما هم خواهد رسید لذا حفظ و ارتقاء کیفیت برای بقاء ضروری است .

موهبتی گفت: دانشگاه باید به عنوان اتاق فکر استان نقش آفرینی کند و با رصد شرایط استان کمک کند تا تصمیمات صحیح و درست و به موقع در استان گرفته شود .

وی ادامه داد: موضوع دیگری که حائز اهمیت است و موجب آسیب به کشور است گرایش نخبگان به رشته های پزشکی و رشته های فنی است که این  روند موجب شده از حوزه علوم انسانی غافل بمانیم .

وی افزود: این در حالی است که بزرگانی که در دنیا تغییر ایجاد کرده اند از جمله حضرت امام خمینی، گاندی و نلسون ماندلا در حوزه علوم انسانی تحصیل کرده اند و منشاء تغییرات عظیم شده اند .

نماینده عالی دولت در استان تصریح کرد: نخبگان باید به حوزه‌های مدیریت و به ویژه رشته های علوم اجتماعی گرایش پیدا کنند تا بستر پیوند و شناخت و برنامه ریزی برای جامعه فراهم شود .

موهبتی نقش آفرینی دانشگاه را برای گرایش و حضور  نخبگان در حوزه های علوم انسانی خواستار شد و این روند را بستری برای جهش کشور دانست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: