• جمعه ۳۰ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-3986-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بطحایی بیان کرد:

امنیت دانش آموزان، خط قرمز آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش گفت: در دستگاه آموزش و پرورش حفظ سلامت، تندرستی و امنیت دانش آموزان مهم ترین خط قرمز آموزش و پرورش است و باید همه آن را رعایت کنند از این رو همکاران ما در تلاش هستند که موضوع آتش سوزی در مدرسه به بهترین نحو پیگیری شود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، محمد بطحایی در جلسه هیئت نظارت بر تخلفات اداری افزود: مهم‌ترین وظیفه دستگاه تعلیم و تربیت در هر شرایطی حفاظت از روح و ذهن و جسم دانش آموزان است .

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دانش آموزان امانت‌های مردم در دست ما هستند گفت:  در مجموع وظیفه اداره آموزش و پرورش نظارت بر تمام دستگاه‌های زیرمجموعه خودش است و باید این حادثه و موضوع را به طور جدی پیگیری کنیم .

وی با اشاره به بخشنامه ای برای بازدید از مدارس غیر انتفاعی ادامه داد:  طبق این بخشنامه باید تیمی متشکل از بازرس‌های آموزش و پرورش ظرف مدت 20 تا 25 روز از همه مدارس غیرانتفاعی بازدید کنند تا اگر مدرسه دیگری نیز نا ایمن است شناسایی شود .

بطحایی تصریح کرد: مسئولیت پذیری آموزش و پرورش فقط در حد حرف از امانتداری بچه های مردم نیست به همین باید به مراجع قضایی پای کار بیایند و  نگذارند که اعتبار پایگاه اجتماعی آموزش و پرورش در معرض خطر قرار گیرد .

وی با بیان اینکه 40 سال از انقلاب جمهوری اسلامی گذشته است و هنوز شاهد ادارات دولتی پر زرق و برق هستیم اما مدارس ما شبیه مخروبه است، ابراز کرد: برای کشوری که ادعا دارد آموزه‌های حکومتی آن از نوع دینی، و انقلاب آن از نوع فرهنگی  است این تبعیض طبقاتی بین مدارس و ادارات بسیار بد است .

بطحایی اظهار کرد: نباید بگذاریم در استانی که مورد توجه مقام معظم رهبری، ریاست جمهوری و مقامات عالی کشور است چنین اتفاقاتی بیفتد و از همه همکارانم می‌خواهم با وجود تمام فشارهای کاری  این موضوع بسیار مهم را پیگیری کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: