• دوشنبه ۳ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9710-890-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دسترسی 69 درصد مردم روستایی خاش به آب شرب سالم

مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان خاش گفت: حدود 69 درصد مردم روستایی این شهرستان از نعمت دسترسی به آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند هستند .

فرهاد هاشمزهی در گفت و گو ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: با اتمام دو پروژه شاخص مجتمع 48 روستایی دشت ابخوان بخش مرکزی و مجتمع 33 روستایی چاه احمد نوک آباد خاش شاخص بهره مندی مردم روستایی از آب شرب سالم به بالای 78 درصد می رسد .

وی با قدردانی از حمایت ها و پیگیری های فرماندار خاش در مبحث تخصیص اعتبارات حوزه آب روستایی بیان کرد: با حمایت های فرماندار خاش کار اجرای 27 پروژه مختلف شامل حفر چاه، کف شکنی، اصلاح و بازسازی خطوط انتقال آب، اصلاح شبکه و تامین لوله و خطوط برق و نصب ترانس و غیره در دستور کار این اداره قرار گرفته و بخشی از این پروژه ها به بهره برداری رسیده است .

هاشمزهی ادامه داد: با پیگیری های نماینده مردم خاش در مجلس و فرماندار خاش نیز استارت کار 52 پروژه آبرسانی مصوب در کمیته برنامه ریزی هم زده شده که با اجرای این پروژه های بزرگ و ملی انقلابی بزرگ در حوزه خدمت رسانی و تامین آب شرب روستایی صورت می گیرد .

مدیر آبفار خاش اظهار داشت: با بهره برداری از پروژه های مجتمع 60 روستایی گوهرکوه، مجتمع 48 روستایی گرنچین، مجتمع 76 روستایی شهید خیابانیان و دوربن و اسماعیل آباد خاش نیز شاهد ارائه خدمات شایسته ای به جامعه هدف مان در نقاط روستایی بوده ایم .

هاشمزهی تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون با مدیریت درست تامین آب شرب در مناطق روستایی و عشایری کمترین شکایت مردمی را داشته ایم و با آبرسانی سیار و برنامه ریزی های دقیق توانسته ایم گره از مشکلات مردم باز کنیم و خداوند را شاکریم توانسته ایم رضایت مردم را جلب نمائیم .

وی از همکاری های ارزشمند مردم و حمایت های بی دریغ فرماندار و پیگیری های نماینده مردم خاش در مجلس در مبحث رسیدگی به مشکلات تامین آب شرب ساکنان روستایی قدردانی و به روستاییان توصیه کرد: در مصرف آب صرفه جویی کنند و آب را در موارد غیر شرب مصرف ننمایند زیرا این آب با هزینه بسیار بالا و با دشواری های زیادی در این شرایط بحرانی ناشی از خشکسالی ها تولید و به منازل مردم می رسد لذا مردم باید قدردان خدمات نظام و دولت باشند و از امکانات مورد نیاز به نحو شایسته ای بهره برداری کنند .

اداره آب و فاضلاب روستایی خاش دارای 27 مجتمع آبرسانی و 11مورد پروژه کمکی جهت تامین آب روستایی بوده که افزون بر 11 هزار و پانصد مشترک و حدود 109 هزار نفر از جمعیت روستایی از خدمات تامین آب شرب سالم و بهداشتی بهره می برند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: