• دوشنبه ۳ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9710-1090-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

با هدف ارزیابی توانائی تولید محصولات سازگار و اقتصادی انجام می شود؛

ثبت اطلاعات تولیدات بخش کشاورزی در نیمروز

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نیمروز گفت : تعداد ۱۳۸ آبادی شهرستان به ۷ پهنه تولیدی تقسیم بندی شده و برای این پهنه ها ۴محقق معین پهنه و ۷کارشناس مسئول پهنه که هر پهنه بیش از ۱۵ روستا را شامل میشود تعیین شده است .

حسن صفایی مقدم در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: اجرای سایتهای الگویی ترویجی و ایجاد کانوهای یادگیری از اقدامات عمده کارشناسان پهنه شهرستان برای افزایش راندمان آبیاری و آموزشهای مهارتی هدف گذاری شده است .

این مقام مسئول تصریح کرد: عدم توجه به توانمدیهای اقلیمی مناطق و کشت سنتی محصولات کشاورزی سبب بازدهی اندک و پر نوسان وحتی نابودی محصولات میشود هدف از پهنه بندی،  ارزیابی توان اقلیمی منطقه در تولید محصولات سود آور و اقتصادی با نیاز آبی کم و سازگاری با شرایط خاص حاضر اشت. ثبت کلیه اطلاعات و پارامترهای مورد نیاز برای شناسایی و توانایی تولید گیاهان مختلف برمبنای آنالیز عرضه و تقاضای منابع داخلی کشاورزی منطبق با اقلیم منطقه باعث افزایش بهره وری از منابع می شود .

صفایی مقدم بااشاره به اتمام ثبت اطلاعات بخش کشاورزی ۱۳۸روستای این شهرستان گفت: شهرستان نیمروز دارای ۱۲هزار بهره بردار و۲۸هزار هکتار اراضی قابل کشت است .

وی گفت: شهرستان نیمروز  هم اکنون با هفت پهنه تولیدی و ثبت اطلاعات  بهره برداران در سامانه جامع تولیدات کشاورزی در راستای نظام نوین ترویج کشاورزی حرکت می کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: