• سه شنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

به زودی صورت می‌گیرد؛

توزیع بیش از 4500 تیوست استاندارد در مدارس سیستان و بلوچستان

مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان از تهیه بیش از 4500 تیوست استاندارد به دستور وزیر آموزش و پرورش خبر داد و گفت: این اقلام از تهران بارگیری شده و به زودی در مدارس توزیع می شود.

علیرضا نخعی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: در استان 8500 کلاس درس وجود دارد که به لحاظ وسایل گرمایشی نیازمند استاندارد سازی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه گفت: مشکلات قابل تشخیص و پیشگیری فراوانی در مدارس وجود دارد که برای رفع آنها نیاز به اعتبار نیست بلکه با تدبیرمی توان آنها را برطرف نمود

وی تاکید کرد: همه بخش های اداری باید روزانه بازدید نظارتی از مدارس داشته باشند و خود را در این امر مهم دخیل بدانند .

وی با اشاره به اینکه نظارت یکی از وظایف اصلی اداره کل محسوب می شود، افزود: باید برنامه مدونی جهت بازدید و بررسی فضای ایمنی مدارس تدوین و طبق ترسیم یک جدول نظارتی، آن را عملیاتی نمود .

نخعی با بیان اینکه در واقع نظارت، هشدار به جا و ارائه رهنمودی است که قابلیت عملیاتی شدن را در مدارس داراست، عنوان داشت: باید پیش‌بینی‌لازم برای مقابله با اینچنین حوادث را در مدرسه داشته باشیم .

مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه درس های این حادثه تلخ(آتش سوزی مدرسه اسوه حسنه) را باید مورد توجه قرار داد و طراحی های آینده را در جهت ایمنی وسایل سرمایشی، گرمایشی و.. سنجیده تر در نظر گرفت، گفت: باید همه ی نیروهای خدماتی و سرایداری نسبت به فراگیری موارد ایمنی دانش آموزان آموزش‌های کافی را فراگیرند و در این زمینه به روز شوند .

وی ادامه داد: هیچگونه مسامحه و سهل انگاری در ارتباط با جان دانش آموزان از هیچ کسی پذیرفته نیست و با هر گونه قصور و کوتاهی در این خصوص به شدت برخورد خواهد شد .

نخعی با تاکید بر اینکه در فصل زمستان و برودت هوا مدیریت و رعایت اصول ایمنی وسایل گرمایشی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است، تصریح کرد: مدیران آموزش و پرورش در این راستا بازدید از مدارس حوزه کاری خود و صیانت از جان دانش آموزان را به جد در دستور کار خود قرار دهند .

مدیرکل آموزش و پرورش استان نقش نظارتی انجمن اولیا و مربیان مدارس را بسیار مهم عنوان کرد و افزود: از اولیای دلسوز دانش آموزان تقاضا داریم تا با مشارکت فکری خود و بیان کمبودها و مشکلات ما را در رفع هرچه سریعتر این موانع یاری نموده و برای رسیدن به نقطه مطلوب همفکری و همراهی داشته باشند .

مدیرکل آموزش و پرورش استان در پایان تاکید کرد: آموزش و پرورش با استفاده از ظرفیت مرکز مشاوره و ورود به خانواده‌های "حادثه دیده" که عزیزان خود را از دست داده اند مراقبت های ویژه مشاوره ای را به آنان ارائه می کند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: