• سه شنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-1614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تاکید محیط زیست بر ضرورت امحاء پسماندهای عفونی در محل بیمارستان‌ها

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان بر ضرورت امحاء و بی خطرسازی پسماندهای عفونی در محل بیمارستان ها تأکید کرد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، وحید پورمردان در خصوص وضعیت پسماندهای بیمارستانی گفت: به استناد مصوبات شورای عالی محیط زیست همه بیمارستان ها موظف شده اند تا امحای زباله های عفونی را در محیط بیمارستانی داشته باشند. چرا که بازگشت زباله‌های عفونی به چرخه محیط زیست آسیب های بسیاری به محیط زیست وارد خواهد کرد؛ پسماندهای بیمارستانی از پرخطرترین زباله ها هستند که آلودگی هوا و همچنین آلودگی آب ایجاد نموده و در واقع خسارات جبران ناپذیری به محیط زیست وارد می کنند .

پورمردان بیان کرد: بر اساس قانون مدیریت پسماند و در راستای اجرای مصوبات آن، کارشناسان پایش استان به طور مستمر در بیمارستان ها حضور یافته بر چگونگی جمع آوری پسماندها از بخش های مختلف بیمارستان ها و نحوه فعالیت دستگاه های بی خطر ساز نظارت می نمایند. در همین راستا سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زهک و کارشناسان آن مجموعه از بیمارستان سیدالشهدای زهک و مراحل مختلف تولید، نگهداری موقت و انتقال به مرکز بی خطر سازی پسماندهای عفونی بازدید کردند .

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سیستان و بلوچستان افزود: پساب تولیدی بیمارستان ها بعد از انجام فرایند تصفیه یا پیش تصفیه می بایست به شبکه جمع آوری فاضلاب شهر تخلیه شود .

وی تصریح کرد: برای واحدهای بیمارستانی که تاکنون نسبت به راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب یا پیش تصفیه اقدام نکرده اند هشدار داد نسبت به مدیریت پساب تولیدی اقدام، در غیر این صورت بر اساس قوانین و مقررات برخورد لازم با آنان صورت می گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: