• پنجشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-2014-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ایجاد 300 مرکز ترک اعتیاد با مشارکت مردم در سیستان و بلوچستان

سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: وجود بیش از 300 مرکز ترک اعتیاد در این استان حاصل پیگیری‌ها و تلاش‌های سازمان‌های مردم نهاد است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، محمد هادی مرعشی در گردهمایی سازمانهای مردم نهاد افزود: با وجود اینکه سیستان و بلوچستان استانی مرزی است، هم اینک از نظر شیوع اعتیاد به مواد مخدر در رده نهم کشوری قرار دارد و این در حالیست که در گذشته متاسفانه در رده اول قرار داشت و این مهم حاصل همراهی، همکاری و تلاش سازمان‌های دولتی متولی و سازمان‌های مردم نهاد با یکدیگر است .

وی ادامه داد: بعضی از سازمان‌های مردم نهاد با دغدغه مندی و حتی از زندگی شخصی خویش برای پیشبرد اهداف سازمانی شان هزینه می کنند و منتظر کمک های بخش دولتی نمی مانند .

معاون انتظامی و امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان افزود: متاسفانه نگاه خیرین این استان کمتر به سمت آسیب‌های اجتماعی است و کمک های خود را بیشتر در حوزه مسجد و مدرسه سازی هزینه می‌کنند که باید تلاش کنیم تا توجه خیران کشوری را به سمت آسیب‌های اجتماعی این نقطه از ایران اسلامی معطوف کنیم .

وی خاطرنشان کرد: پرداخت حق بیمه و مالیات یکی از دغدغه ها و مشکلات اساسی سمن هاست که این مساله با توجه به حداقل اعتباری که در اختیار سمن ها قرار دارد، اصلا توجیه‌پذیر نیست .

مرعشی گفت: کاری که سازمان‌های مردم‌نهاد انجام می دهند، حتی بخش دولتی نیز نمی تواند انجام بدهد بنابراین باید تشکل‌ سازمانهای مردم نهاد تشکیل شود تا علاوه بر ارتباط بیشتر با مسئولان، نمایندگان صنف ها نیز در نشست های تصمیم گیری و مهم سیستان و بلوچستان حضور داشته باشند .

به گزارش ایرنا هم اینک 230 سازمان مردم نهاد فعال و نیمه فعال در سیستان و بلوچستان وجود دارد که در زمینه بهداشت و درمان، فرهنگ و هنر و آسیب های اجتماعی و غیره فعالیت می‌کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: