• پنجشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9710-1890-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بررسی مشکلات عشایر خاش

با حضور فرماندار خاش و مدیرکل امور عشایری استان مشکلات آموزشی، کشاورزی، برق و آبرسانی، بهداشتی، منابع طبیعی و غیره از جامعه عشایری این شهرستان مورد بررسی قرار گرفت .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، حمیدالدین یوسفی فرماندار خاش بیان کرد: افزون بر یک چهارم جمعیت عشایری استان در این شهرستان سکونت دارند و از مشکلات فراوانی بهره می برند .

وی اظهار کرد: در شرایط دشوار خشکسالی های پی در پی و مستمر خسارت های زیادی به این قشر تولید کننده و زحمت کش وارد شده و نیاز است به آنها نگاه ویژه ای داشته باشیم .

فرماندار خاش به همراه مدیر کل امور عشایری استان و تعدادی از مدیران دستگاهها اجرایی شهرستان از مناطق عشایری بخش مرکزی (دشت رباط، آپک سیاهان، گرنچین) بازدید کردند .

در این بازدید مقرر شد از محل اعتبارات روستاهای فاقد دهیاری از سوی فرمانداری و با مشارکت خیرین و نیز امور عشایری 5 باب مدرسه، استخر ذخیره آب، کف شکنی قنوات، بند سیمانی و... در مناطق عشایری مذکور ساخته شود .

افزون بر 25 هزار خانوار عشایری در شهرستان خاش سکونت و در تامین گوشت و شیر و فرآورده های لبنی و صنایع دستی و گلیم و گدام بافی و غیره نقش دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: