• شنبه ۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9710-987-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی:

نخستین تغییر نگاه در حوزه گردشگری ابتدا باید نسبت به گردشگر ایجاد شود

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نخستین تغییر نگاه در حوزه گردشگری ابتدا باید نسبت به گردشگر ایجاد شود، گفت: این رویه باید به گونه ای تغییر کند که ما نگوییم گردشگر برای اقدامات هنجارشکنانه وارد کشور و منطقه ما شده بلکه او برای آشنایی با همین فرهنگ، مذهب، هنجار و ارزش های ایرانی اسلامی به کشورمان سفر کرده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام والمسلمین مازنی در نشست اجرایی خدمات سفر سیستان و بلوچستان با اشاره به کمبود امکانات فرهنگی برای اقشار مختلف به ویژه جوانان و بانوان باوجود وسعت استان سیستان و بلوچستان افزود: حضور دو تیم از کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در زاهدان و چابهار نشانه توجه این کمیسیون به موانع و مشکلات فرهنگی در استان است .

مازنی همچنین با بیان اینکه استان سیستان و بلوچستان از موقعیت بسیار خوب و ویژه ای از نظر پیشینه فرهنگی ، تاریخی و قومیتی برخوردار است ، افزود: تنوع فرهنگی و تاریخی مردم استان با اعتقادات ریشه دار دینی و اسلامی نیازمند معرفی هر چه بیشتر به دیگر جوامع بوده تا نام مرزداران غیور و ولایتمدار استان بیش از پیش طنین انداز شود .

وی اظهار کرد: یکی از مهم ترین مسائلی که در حوزه آسیب های اجتماعی مورد توجه سران نظام بویژه رهبر معظم انقلاب قرار دارد، موضوع حاشیه نشینی است که در هفتمین نشست مسئولان مربوطه ایشان اعمال مدیریت وزارت راه و شهرسازی بر بافت های فرسوده را مورد تاکید قرار دادند و مهلتی سه ماهه برای ارائه گزارش در حوزه آسیب های اجتماعی برای دستگاه ها تعیین کردند .

وی به بازدید از روستای گردشگری منزل آب زاهدان اشاره کرد و افزود: این روستا تا همین چند سال پیش به دلیل ناامنی در آستانه تخلیه قرار داشت اما با یک سرمایه گذاری و خلاقیت به یکی از مناطق گردشگری مهم سیستان و بلوچستان تبدیل شده و گردشگران داخلی و خارجی برای دیدن این منطقه وارد این روستا می شوند .

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه گردشگری نیاز به یک تغییر نگاه است و ضرورت ها در این حوزه مرتب باید تکرار شود .

حجت الاسلام مازنی ادامه داد: وقتی این نگاه راهبردی را به گردشگر داشته باشیم حوزه گردشگری می تواند به اقتصاد کمک کند و ضرورت دارد این نگاه در سطح کلان کشور در بین مسئولان نیز به یک فرهنگ تبدیل شود .

وی با تاکید بر واگذاری امور به مردم در حوزه گردشگری، گفت: سیستان و بلوچستان ویژگی های منحصر به فردی دارد که اگر موانع گردشگری در برابر آن نباشد به یکی از قطب های گردشگری کشور تبدیل خواهد شد .

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: برنامه ششم بر توسعه سواحل مکران تاکید بسیار دارد و این منطقه یکی از ظرفیت های بالقوه گردشگری کشور است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: