• شنبه ۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-686-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

راه اندازی انجمن آلزایمر سیستان و بلوچستان

انجمن آلزایمر استان سیستان و بلوچستان، با حمایت  اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بزودی آغاز بکار خواهد کرد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، احمد بامری معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با آغاز بکار انجمن الزایمر فعالیت های آموزشی با تشکیل کار‌گروه‌های مرتبط، برگزاری کلاس‌های حمایتی و همایش‌هایی علمی بمنظور ارتقای سواد سلامت عموم مردم در خصوص این بیماری و گروه های هدف ویژه سالمندان و میانسالان، شناسایی افراد مبتلا به آلزایمر، دوره های آموزشی ویژه مراقبین افراد مبتلا به آلزایمر، برگزار خواهد شد .

وی ادامه داد: این انجمن در راستای ارتقای سواد سلامت و توسعه آموزش های همگانی برنامه های آموزشی شناخت و پیشگیری از بیماری آلزایمر را در قالب کلاس، کارگاه، سمینار همراه با توزیع بروشورهای مربوطه و همچنین انجام تست های تشخیصی در کانون های سلامت محله، مدارس، مساجد، ادارات توسعه خواهد داد .

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: قرار است این انجمن، به زودی و پس از ارائه مجوز توسط استانداری سیستان و بلوچستان، تشکیل و در سمن سرای سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مستقر شود .

وی گفت: کسانی که تمایل به فعالیت در این زمینه داشته باشند می توانند به عنوان سفیر این انجمن به فعالیت بپردازند .

بيماري آلزايمر، با شروعي تدريجي و پيشرفتي مداوم همراه است که به تدريج حافظه و توانايي هاي ذهني ديگر مانند تفکر، استدلال و قضاوت افراد را تحت تاثير قرار داده و آنها را در انجام وظايف روزانه ي زندگي به خصوص در دوران سالمندي با مشکل مواجه مي کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: