• شنبه ۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9710-1990-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پایش زیستگاه خرس سیاه در شهرستان سرباز

مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از نصب دوربین های تله ای در زیستگاه های خرس سیاه در شهرستان سرباز خبر داد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، وحید پورمردان گفت: در پی مشاهده رد پای خرس سیاه در مناطق کوهستانی شهرستان سرباز تعدادی دوربین تله ای در محل های احتمالی عبور و مرور و حضور خرس سیاه نصب شد .

پورمردان افزود: برنامه دوربین گذاری زیستگاه های حیات وحش به منظور بررسی وضعیت و پایش تنوع زیستی استان با نصب چند دستگاه دوربین تله ای در زیستگاه های حساس و مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست استان طی ماههای اخیر آغاز شده و در گام اول این برنامه ریزی زیستگاههای پلنگ مورد پایش  و بررسی قرار گرفت و در مرحله دوم  پایش زیستگاههای خرس سیاه آسیایی و برآورد جمعیت این گونه و ثبت رفتار و حرکات آن در حال اجرا می باشد و با استفاده از نتایج حاصله، برنامه های حفاظتی و مدیریتی این گونه ها تقویت خواهد شد .

وی ادامه داد: خرس سیاه آسیایی در زمره گونه های در خطر انقراض سازمان حفاظت محیط زیست قرار داشته و این گونه در جهان در طبقه گونه های آسیب پذیر لیست سرخ IUCN قرار دارد. ولی زیر گونه بلوچستانی خرس سیاه که در ایران و پاکستان پراکندگی دارد در طبقه به شدت در خطر انقراض طبقه بندی شده است .

گفتنی است مناطق کوهستانی شهرستان سرباز خصوصا مناطق کستگ، کیشکور، بگابند، کوه کنار، کوه رو و مشکادیم از مناطق کوهستانی هستند که در آنها گزارش و ردپای خرس سیاه به ثبت رسیده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: