• دوشنبه ۱۰ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-2314-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بعد پیروزی انقلاب اسلامی انجام شد؛

افزایش شاخص های بهداشت و سلامت در سیستان و بلوچستان

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: استان از نظر شاخص های سلامت و درمان در کشور رشد مناسبی داشته است، به طوری که در بیشتر زمینه های درمانی با کمترین مشکل رو به رو هستیم و با احداث سه بیمارستان جدید و پروژه های دیگر به میانگین متوسط کشوری خواهیم رسید.

دکتر حسینعلی شهریاری در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی فقط هشت بیمارستان دولتی در استان فعال بود که به 26 بیمارستان رسیده است.

وی بیان کرد: تا قبل از انقلاب 335 تخت بیمارستانی در سیستان و بلوچستان وجود داشت که به دو هزار و 745 تخت افزایش یافته است و به زودی هزار و 620 تخت دیگر هم اضافه می شود.

نماینده مردم زاهدان ادامه داد: در زمینه تجهیزات و امکانات بیمارستانی بسیار رشد خوبی داشتیم و در برخی زمینه ها به ویژه چشم پزشکی حتی از شاخص های بیمارستان های ملی نیز جلوتر هستیم.

شهریاری خاطرنشان کرد: 100 میلیارد تومان تجهیزات جدید و به روز در بیمارستان های استان وجود دارد، تهیه دستگاه های اشعه درمانی، ایجاد مرکز ناباروری، تجهیز و بازسازی مراکز بیمارستانی و توجه به بهداشت و درمان از جمله اقدامات انجام شده در حوزه سلامت استان است که نیاز بیماران را برطرف می کند.

وی تصریح کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، آمار زایمان بهداشتی در استان فقط 20 درصد بود اما به 96 درصد رسیده است.

شهریاری ادامه داد: پوشش واکسیناسیون از 30 درصد قبل از انقلاب به 100 درصد، مرگ و میر کودکان زیر یک سال در برخی شهر ها از هر هزار نفر 300 نفر بود که به 12درصد رسیده است در حالی که در بسیاری از استان های برخوردار این شاخص ها پایین تر از سیستان و بلوچستان است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: