• شنبه ۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9710-1287-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بازدید کمیسیون فرهنگی از بندر چابهار

اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس با حضور در استان سیستان و بلوچستان از شهرستان‌ها و زیرساختهای ورزشی، عمرانی، گردشگری و بندری این استان بازدید کردند .

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با ایسنا،‌ با اشاره به سفر کمیسیون فرهنگی به استان سیستان و بلوچستان، گفت: به دلیل گستردگی استان، کمیسیون فرهنگی به دو دسته تقسیم شد. گروه اول شامل آقایان مازنی، سعیدی و ابراهیمی و خانم سیاوشی از شهرستان‌های زابل و زاهدان و مناطق اطراف این دو شهرستان بازدید کردند و گروه دوم شامل آقایان مسعودی و طباطبایی‌نژاد و خانم‌ها سلحشوری و ذوالقدر نیز از شهرستان چابهار و مناطق پیرامونی بازدید کردیم .

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: در بازدید از بنادر شهید بهشتی و چابهار مسؤولان این دو بندر فضای پس از برجام را عامل خریداری کردن تجهیزات زیربنایی و مهم بندری و ارتقای فنی این دو بندر اعلام و ابراز خرسندی کردند رشد و توسعه این بنادر استمرار داشته باشد. مدیران این دو بندر از خروج بندر شهید بهشتی از شمول تحریم‌های آمریکا و پهلوگیری کشتی‌های خارجی در اسکله این بندر برای صادرات و واردات گندم و مواد غذایی و ظرفیت به وجود آمده در این بندر برای مبارزه با تحریم‌ها صحبت کردند .

وی ادامه داد: همچنین در نشست شورای فرهنگی، ورزشی و هنری فرمانداری چابهار حضور یافتیم. معاون پارلمانی وزارت ورزش و جوانان و مدیرکل مجلس وزارت ارشاد نیز در این نشست حضور داشتند. در این نشست معاون پارلمانی وزیر ورزش و جوانان قول اختصاص بودجه‌هایی به هیاتهای ورزشی و اتمام پروژه‌های زیربنایی ورزشی مطرح کرد. در ادامه نیز از برخی مناطق گردشگری و بومگردی سواحل مکران بازدید کردیم. در این بازدید متوجه شدیم سواحل مکران به دلیل شرایط طبیعی و خدادادی خوب دارای ظرفیت های خوب و بسیار عالی و کم نظیری در حوزه گردشگری است اما متأسفانه پیشرفت و توسعه در منطقه آزاد چابهار صرفا محدود به این شهرستان بندری شده و دیگر مناطق با وجود ظرفیت عالی در فقر به سر می‌برند .

ذوالقدر خاطرنشان کرد: وضعیت سالن های ورزشی شهرستان چابهار نیز قابل بیان نیست به طوری که سالن ورزشی این شهرستان که از سال ۸۴ تکمیل نشده، فرسوده و  طبق گفته مسؤولان باید تخریب شود .

وی ادامه داد: مسؤولان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، وزارت ورزش و جوانان و سازمان مناطق آزاد به ویژه منطقه آزاد چابهار باید توجه ویژه ای به رفع این معضلات داشته و برای پیشرفت و توسعه این منطقه زیبای کشور تلاش کنند. توسعه و پیشرفت این منطقه با توجه ظرفیت‌های خدادادی و طبیعی و همجواری با اقیانوس و آب‌های آزاد می‌توانند از حیث اقتصاد مقاومتی برای کشور ارزآور باشد .

نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه افزود: در جمع هنرمندان چابهار نیز حضور یافتیم. هنرمندان چابهاری از مشکلات بیمه‌ای، معیشتی و شغلی و اقدامات غیرکارشناسی مسؤولان ادارات مختلف منطقه آزاد چهابهار گلایه کردند. از حاشیه‌ها و روستاهای اطراف چابهار نیز بازدید کردیم و متاسفانه با وجود تبدیل چابهار به منطقه آزاد تجاری ولی هنوز زندگی کپرنشینی در این مناطق ادامه دارد. گروه حاضر پس از بازدید تصمیم گرفت با رییس منطقه آزاد چابهار نشست مشترک گذاشته تا در جریان برنامه ‌های فقرزدایی این منطقه قرار بگیریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: