• سه شنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-886-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آغاز طرح ملی "مشق ما" در سیستان و بلوچستان

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: طرح ملی کمک به بازگشت کودکان بازمانده از تحصیل ( سنین 6 تا 11 سال)  به چرخه آموزش موسوم به "مشق ما" در این استان آغاز شد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مهرداد_جهاندیده افزود: سیستان و بلوچستان اولین استانی است که این طرح با مشارکت معاونت رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت آموزش و پرورش و موسسات و سازمان های خیریه و مردم نهاد در آن اجرا می شود .

وی گفت: در مرحله اول این طرح، 21 هزار و 288 کودک و دانش آموز بین 6 تا 11 سال بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان شناسایی شده اند که با کمک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان های مردم نهاد و خیریه حمایت های اجتماعی برای بازگشت آنان به چرخه آموزش انجام می شود .

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: با وجود اقدامات موثری که در زمینه بازگشت کودکان بازمانده از تحصیل به چرخه آموزش طی چند سال گذشته در سیستان و بلوچستان انجام شده، اما نیاز است تا برای رفع این نقیصه اجتماعی تلاش های بیشتری صورت گیرد .

جهاندیده با بیان اینکه اساسی ترین و بدیهی ترین حق یک فرد در جامعه، فراگیری تعلیم و تربیت است افزود: تلاش می شود تا با توجه به نگاه ویژه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مقوله کودکان بازمانده از تحصیل، در مراحل بعدی در سنین بالاتر نیز افراد شناسایی و اقدامات لازم برای بازگشت آنها به چرخه آموزش فراهم شود .

معاون اداره اسیب های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز گفت: با همکاری وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و آموزش و پرورش، در مرحله اول این طرح بیش از 96 هزار کودک بازمانده از تحصیل (سنین 6 تا 11 سال) در کشور شناسایی شده اند .

لیلا توحیدنیا با اشاره به اینکه این طرح برای اولین بار در کشور بصورت پایلوت در سیستان و بلوچستان اجرا می شود افزود: با توجه به هماهنگی و هم افزایی بسیار خوب دستگاههای ذی ربط و موسسات مردم نهاد این استان، امیدواریم تا بازگشت کودکان بازمانده از تحصیل به چرخه آموزش در سیستان و بلوچستان بخوبی انجام شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: