• پنجشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-1186-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم زاهدان بیان کرد:

وجود 121 هزار بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: در استان به دلیل مشکلات عدیده ۱۲۱ هزار بازمانده از تحصیل ۶ تا ۱۸ سال داریم که بسیاری از آن ها در دیگر استان ها کارگری می کنند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علیم یارمحمدی در شورای بررسی مشکلات استان افزود: بازماندن از تحصیل ریشه ای بسیاری از نابسامانی ها تلقی  می‌شود بنابراین می بایست فکری  اساسی برای افزایش امکانات آموزشی در مدارس استان سیستان وبلوچستان کرد.

نماینده زاهدان در ادامه بیان کرد: پراکندگی  جمعیتی در استان سیستان و بلوچستان نیز یکی از موانع اساسی برای ساماندهی دانش آموزان در این حوزه انتخابیه است.

وی گفت: ساماندهی مدارسی که تنها 5الی6 دانش آموز ان دارند نیازمندبرنامه ریزی  اصولی است  بنابراین می توان با ساماندهی دانش آموزان و با ایجاد مدارس  سیار بسیاری از  مشکلات دانش آموزان را به سادگی برطرف کرد تا دانش آموزان برای  عدم  وجود فضای آموزشی از تحصیل باز نمانند.

یارمحمدی افزود: در بررسی بودجه کشور به بودجه راه آهن برخوردم که خیلی ناچیز بود، اما آن چه خاطر مردم را مکدر کرده تصادفات است و رقم بالایی برای راه آهن طلبکار هستیم.

نماینده زاهدان اظهار کرد: با توجه به تصادف ها و پیشرفت بندر چابهار اگر برای توسعه راه آهن چابهار به زاهدان چاره اندیشی نشود تصادف ها افزایش می یابد.

به گفته وی، دغدغه دیگر مردم استان حاشیه نشینی است، چون به راحتی سیمای زاهدان و چابهار تغییر نخواهد کرد. توسعه سواحل مکران نیز بسیار اهمیت دارد، اما با همه ظرفیت ها جوانان استان بیشترین دغدغه اشتغال را دارند، اگر به این ظرفیت ها توجه و اقدام هایی شود اشتغال زیادی فراهم خواهد شد.

به گفته وی، قرار شد ۱۲۰ اصله نخل پیارم به جنوب استان تحویل شود که قسمتی از آن تهیه شد و انتظار می رود برای بقیه تامین اعتبار شود.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: با توجه به افزایش ظرفیت بندر شهید بهشتی چابهار ضروری است در ساخت راه آهن زاهدان - چابهار که 35 درصد پیشرفت فیزیکی دارد چاره اندیشی شود .

علیم یارمحمدی بر راه اندازی باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان، رفع مشکل حاشیه نشینی شهرهای زاهدان و چابهار، توسعه سواحل مکران، توسعه گلخانه در حاشیه سواحل سیستان و بلوچستان با استفاده از شیرین کردن آب دریا،تامین اعتبار برای در اختیار قرار دادن نهال پیارم خرما و تامین آب تضمینی برای شهرهای سیستان و مرکز این استان تاکید کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: