• چهارشنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-3814-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بازدید مدیرکل علوم جوی و اقیانوسی سازمان هواشناسی از سواحل مکران

شبکه پایش هواشناسی دریایی سیستان و بلوچستان توسعه می یابد

مدیرکل علوم جوی و اقیانوسی سازمان هواشناسی برای بررسی ظرفیت های توسعه شبکه پایش هواشناسی دریایی در سواحل مکران به چابهار، کنارک و زرآباد سفر کرد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، بهزاد لایقی مدیرکل مرکز علوم جوی و اقیانوسی سازمان هواشناسی به همراه مصطفی ایزدفر رئیس اداره امور شبکه ایستگاه های هواشناسی در این سفر تعداد ایستگاه های هواشناسی دریایی موجود سیستان و بلوچستان را ناکافی ارزیابی کرده و بر توسعه شبکه پایش دریایی استان تأکید کردند .

محسن حیدری مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در این باره به خبرنگار ایسنا گفت: در این بازدید بررسی های میدانی برای جانمایی بهترین نقطه برای به آب اندازی یک دستگاه بویه هواشناسی جدید در یکی از نقاط ساحلی سواحل مکران در بنادر چابهار و زرآباد در سیستان و بلوچستان و بندر جاسک در استان هرمزگان انجام شد .

وی با اشاره به کمبود شدید بویه هواشناسی در سیستان و بلوچستان گفت:با توجه به وجود تنها یک بویه هواشناسی در نوار 300 کیلومتری سواحل استان پیشنهاد شد تا این سکوی هواشناسی شناور در آب در نزدیک سواحل زرآباد به آب اندازی شود .

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: توسعه شبکه پایش هواشناسی در سواحل مکران در راستای سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب برای توسعه اقتصاد دریایی جنوب کشور با تاکید بر سواحل مکران در دستور کار هواشناسی است .

وی بیان کرد: بر اساس این طرح حداقل پنج ایستگاه جدید در نوار ساحلی جنوب سیستان و بلوچستان تاسیس می شود که روند ساخت 2 ایستگاه آغاز شده است .

حیدری اظهار کرد: علاوه بر این توسعه تجهیزات ایستگاه هواشناسی چابهار نیز در دستور کار است تا خدمات هواشناسی مناسبی برای توسعه پایدار این منطقه ارائه شود .

وی به اهمیت داده های پایه هواشناسی در توسعه سواحل مکران اشاره کرد و افزود: تامین سلامت و افزایش بهره وری اقتصادی ترابری دریایی، کاهش ریسک آسیب پذیری در فعالیت های دریایی، تقویت پیش بینی های دریایی، ثبت داده های اقلیمی برای بهره برداری در امور توسعه ای در سواحل و غیره مهم‌ترین ماموریت هواشناسی در سواحل مکران است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: