• پنجشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9710-2690-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تاکید بر تشکیل خانه مشارکت مردم در سلامت در خاش

معاون اجرایی مرکز بهداشت سیستان و بلوچستان در کارگاه آموزشی-توجیهی تشکیل خانه مشارکت مردم در سلامت شهرستان خاش بیان کرد: با توجه به تاکیدات وزیر بهداشت و پیرو تشکیل معاونت اجتماعی در سطح وزارت و دانشگاههای مختلف از جمله دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تشکیل خانه مشارکت سلامت در شهرستانها با هدف توانمندسازی مردم در ارتقای سلامت خود و گروههای مخاطب از طریق مشارکتهای آنها در طراحی برنامه های سلامت در دستور کار حوزه معاونت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان قرار گرفت .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان دکتر زنگنه افزود: به منظور اجرای این برنامه و طی دعوت از تمامی دستگاههای اداری بعنوان نخستین جامعه هدف، این کارگاه در شهرستان خاش برگزار شد .

معاون اجرایی مرکز بهداشت استان دکتر با بیان مبانی و اهداف تشکیل خانه سلامت و ارائه گزارشی از روند ارائه خدمات سلامت در گذشته به ارتقای شاخصهای بهداشتی متعاقب ایجاد نظام شبکه های بهداشتی در سه دهه گذشته اشاره کرد و ادامه داد: علیرغم پیشرفت چشمگیر در ارتقای شاخص های بهداشتی متاسفانه در سالیان اخیر علل مرگ و میر در جتمعه تغییر اساسی یافته به نحوی که خدمت رسانی به شیوه گذشته امکان جلوگیری از مرگ ومیرهای فصلی را ندارد و بر این اساس نقش مشارکت جامعه و سایر دستگاههای اداری در زمینه توجه به عوامل اجتماعی موثر بر سلامت بسیار پررنگ شده و نقش فراوانی در رفع مشکلات موجود دارد .

وی از مدعوین جلسه درخواست کرد تا اعضای خانه مشارکت سلامت را با اولویت علاقه و اشتیاق تعیین نمایند که علاقه و اشتیاق به منظور پیگیری و رفع چالشهای بهداشتی شهرستان با حداقل از توانایی ها و مهارتهای مختلف در این زمینه تعیین و مرکز بهداشت شهرستان معرفی نمایند .

دکتر رضا کرد رئیس شبکه بهداشت و درمان خاش نیز با اشاره به مشکلات حوزه بهداشت در سطح شهرستان تشکیل خانه مشارکت مردم در سلامت شهرستان را آغازی برای پیگیری و مرتفع نمودن مشکلات بهداشتی آن دانست و از تمامی اعضا خواست تا مشارکت فعال در این زمینه داشته باشند .

در ادامه خانم نجمی مسئول دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی و کارشناس برنامه توضیحات جامعی در مورد نحوه تشکیل خانه مشارکت مردم در سلامت و وظایف اعضای آن ارائه کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: