• جمعه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9710-585-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار:

سدهای جنوب سیستان و بلوچستان بیش از ۳۰ درصد تبخیر آب داشته‌اند

چهارمین جلسه کمیته استانی سیستان و بلوچستان با حضور استانداران ادوار گذشته استان در سالن اجتماعات فرمانداری چابهار برگزار شد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان در این جلسه اظهار کرد: فرهنگ، هنر، آموزش و آبرسانی استان به دلیل نوع نگاهی که در توزیع بودجه ای کشور است تاکنون پیشرفتی به میانگین کشوری حاصل نشده ولی در حال حاضر هم بودجه در نظر گرفته شده برای استان نمی تواند کمک کند تا شاخصه ها مذکور به میانگین کشور برسد .

موهبتی با اشاره به ارتقای سطوح مختلف استان به استاندارد سرانه کشور افزود: میانگین آبرسانی در کشور ۵۰ لیتر در ثانیه است ولی در سیستان و بلوچستان ۸ لیتر در ثانیه می باشد که باید دولت توجه ویژه ای به این مقوله داشته باشد .

استاندار ادامه داد: افرادی که در گود هستند بعضی موارد و مشکلات را نمی بینند ولی وقتی به خارج از گود می آیند مشکلات را بهتر شناسایی می کنند به همین دلیل تصمیم گرفته شد تا این جلسه برگزار شد .

وی با اشاره به وضعیت آبرسانی در استان تاکید کرد: چاه نیمه از سال گذشته تاکنون ۵۰ درصد کاهش آب داشته و سدهای جنوب استان بیش از ۳۰ درصد تبخیر آب داشته اند .

موهبتی بررسی کمیته استراتژیک اب کشور در این مورد را مهم برشمرد و تاکید کرد: آبرسانی از سواحل مکران به خراسان جنوبی یکی از مهم ترین پروژه هایی می باشد که می تواند دو هزار و ۲۶ روستا در استان را به شاخص بالای آبرسانی خواهد رساند .

وی با اشاره به حذف چند بودجه محرومیت زدایی در استان خاطرنشان کرد: چندین استان از بودجه های محرومیت زدایی برخوردارند ولی سیستان و بلوچستان از این کمک رسانی بی بهره شده که باید دولت اهتمامی ویژه در این خصوص داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: