• یکشنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-1586-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان:

هیچ مدرسه‌ای از سیستم گرمایشی غیر استاندارد استفاده نخواهد کرد

مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به همتی که در زمینه تامین وسایل و تجهیزات گرمایشی برای مدارس این استان انجام شده دیگر هیچ مدرسه ای از سیستم گرمایشی غیر استاندارد استفاده نخواهد کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علیرضا نحعی در شورای آموزش و پرورش افزود: یکی از موضوعاتی که در استان باید به آن توجه داشت بحث سرویس و جابه جایی دانش آموزان است که بیشتر خانواده ها نیز خواستار رفع مشکلات در این زمینه هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان ادامه داد: 28 هزار و 523 دانش آموز در این استان از سرویس های استاندارد و برابر با همین تعداد نیز از سرویس غیر مجاز استفاده می کنند .

نخعی گفت: فقط سرویس هایی که مورد تایید آموزش و پرورش هستند می توانند کار جابجایی دانش آموزان را انجام دهند و از آن ها حمایت می شود.

وی همچنین در خصوص استاندارد سازی مدارس به لحاظ وسایل گرمایشی نیز بیان کرد: چهار هزار و 500 دستگاه بخاری استاندارد ظرف یک هفته گذشته در مدارس سراسر این استان توزیع شده و هزار دستگاه بخاری استاندارد دیگر تا چند روز آینده تحویل و توزیع خواهد شد .

وی به حوزه تجاری سازی و کسب در آمد از طریق مراکز آموزش و پرورش در سیستان و بلوچستان اشاره کرد و افزود: از تصویب تغییر کاربری حدود 109 هزار متر مربع املاک مازاد آموزش و پرورش برای تامین هزینه های این نهاد در این نشست تقدیر کرد .

نخعی گفت: توسعه مهارت آموزی در مدارس و ارائه تسهیلات به هنرستان های استان به منظور ایجاد اشتغال و تولید محصول از دیگر برنامه ها و مصوبات این نشست بود که مورد موافقت اکثر حاضران قرار گرفت و جای قدردانی دارد .

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان اظهار کرد: با توجه به اهمیت مهارت آموزی تغییر رویکرد به سمت رشته های فنی یکی از اولویت های این سازمان است.

وی بیان کرد: رشته های فنی باید به گونه ای باشد که افراد را برای کار در جامعه آماده کند و نباید تنها راه را برای اخذ مدرک دانشگاهی صرف باز کند.

نخعی با انتقاد از آمار بالای بیکاران فارغ التحصیل در جامعه، توسعه و توجه به رشته های کارودانش و فنی و حرفه ای را برای تحقق شعار تولید و اشتغال مهم و حیاتی و نیاز امروز جامعه عنوان کرد .

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان همچنین در خصوص فعالیت مدارس استان نیز گفت: در حال حاضر در سیستان و بلوچستان ۱۸۰۰مدرسه بیشتر از نرم کشوری دایر شده است‌.

وی تصریح کرد: در مدارس شبانه روزی ظرفیت های خوبی برای جذب کودکان بازمانده از تحصیل وجود دارد که از این ظرفیت استفاده خواهیم کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: