• یکشنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9710-3290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار:

افزون بر 80 روستای خاش با تانکر آبرسانی می شود

فرماندار شهرستان خاش در جلسه شورای حفاظت اراضی و منابع آبی بر اهمیت صرفه جویی و مدیریت در مصرف و توزیع آب و فرهنگ سازی و استفاده از ظرفیت های مختلف برای مقابله با شرایط بحرانی تاکید کرد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، حمیدالدین یوسفی با اشاره به اینکه 95 درصد از آب در حوزه کشاورزی به مصرف می رسد، افزود: اولویت مهم دولت تامین آب شرب مورد نیاز مردم است .

وی اظهار کرد: هم اینک در فصل سرمای زمستان به افزون بر 80 روستای خاش با تانکر آبرسانی می شود لذا استفاده درست از منابع آبی باید مورد توجه باشد .

یوسفی ادامه داد: در شهرستان خاش کاهش 97 درصدی افت منابع آبی را شاهد هستیم که ضرورت دارد تغییر در الگوهای کشت و سوق دادن کشاورزان به سمت آبیاری نوین در دستور کار قرار گیرد .

وی اظهار کرد: در حوزه حفاظت از اراضی نیز با دغدغه بالایی کار برخورد با متخلفان مورد توجه است .

فرماندار خاش تاکید کرد: کشت های زراعی و تولید برنج و هندوانه دیگر در این شهرستان هیچ گونه جایگاهی ندارد و کشت های الگویی مانند تولید کینوا، زعفران، محصولات گلخانه ای و توسعه سامانه های آبیاری نوین در خاش دنبال شود .

فرماندار خاش اهمیت حفظ قنوات و به سازی قنوات را به عنوان میراث کهن شهرستان و کشور یادآور شد .

رضا حکمتیان دادستان شهرستان خاش هم رفع تصرف اراضی و تعیین تکلیف چاههای غیرمجاز و پیشگیری از اضافه برداشت آب چاههای مجاز و نصب کنتور هوشمند در کنار مسلوب کردن چاههای غیرمجاز از اولویت های مهم مسئولان باشد .

مدیران جهاد کشاورزی، امور آب، آب و فاضلاب شهری و معاون آبفار خاش هم گزارشهایی از اقدامات انجام شده و در دست اجرا در حوزه کاری خود ارائه دادند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: