• یکشنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9710-3390-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار خاش بیان کرد:

حفاظت از اراضی ملی گامی مهم برای دفاع از حقوق شهروندی

فرماندار خاش در جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی تاکید کرد: رسیدگی به مشکلات مردم نیازمند به خدمات، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، پیشگیری از مهاجرت روستائیان و عشایر به شهر و مقابله با معضل حاشیه نشینی و صیانت از اراضی ملی از اولویت های مهم دولت است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، حمیدالدین یوسفی تاکید کرد: حفاظت از اراضی ملی و پیشگیری از تخلفات این موضوع گامی مهم برای اجرای قوانین و دفاع از حقوق شهروندی است .

وی اظهار کرد: دستگاههای اجرایی باید مالکیت قانونی و مستندات خود را ارائه دهند و بر حسب قانون باید مشکلات مردم را حل کنند تا بیش از این مردم در مضیقه نباشند .

یوسفی بیان کرد: ایجاد نارضایتی در بحث تخریب زمین ها و باغات مردم که از گذشته در اختیار مردم قرار گرفته کار درستی نیست لذا توصیه می کنیم اگر در جایی و منطقه ای جرمی مشهود مشاهده شد دستگاهها مکلف و موظف هستند با متخلفان برخورد کنند تا از وارد شدن خسارت به مردم پیشگیری شود .

وی افزود: در کنار اجرای قانون باید امیدبخشی و جذب حداکثری و رفع مشکلات مردم باشد .

فرماندار خاش اهمیت سند دار کردن منازل مردم با اولویت اجرای طرحهای هادی روستایی و فراهم کردن زیرساخت‌های لازم از سوی بنیاد مسکن را متذکر شد و تاکید کرد: در این موضوع بنیاد مسکن حق فروش زمین تا زمانی که طرحی اجرا نکرده را ندارد .

یوسفی ادامه داد: بر حسب دستورات دینی لازم است مشکلات مردم نیازمند به خدمت با حفظ حرمت ها مورد توجه مدیران و کارکنان دستگاههای اجرائی باشد .

فرماندار خاش تصریح کرد: در دوره ای که مسئولیت داریم باید حداقل نیازهای مردم را تامین کنیم و مسئولان موظف هستند با انجام کارهای جهادی و دلسوزانه در کمترین زمان ممکن بهترین خدمات را به مردم ارائه دهند .

قلندرزهی رئیس شورای شهرستان خاش هم اهمیت تعیین تکلیف کردن اراضی ملی را که در آنها سکونت وجود دارد باید در اولویت باشد تا از وقوع اختلافات جلوگیری شود .

وی افزود: حفظ گونه های منحصربفرد گیاهی مانند بنه و اجرای برنامه های آموزشی و پیشگیری از تخلفات اراضی متعلق به دولت مورد توجه دستگاههای اجرایی باشد .

ابراهیمی رئیس اداره برق خاش هم با اشاره به اینکه تامین برق مردم ساکن در مناطق روستایی در جهت کاهش دادن هزینه های وارده به دولت و توسعه روستاها در اولویت قرار دارد افزود: پنجاه روستای بالای ده خانوار داریم که فاقد دسترسی به برق هستند لذا تلاش برای حل مشکلات مردم در این روستاها مورد توجه باشد .

مدیران ادارات منابع طبیعی و بنیاد مسکن، راه و شهرسازی و راهداری و حمل و نقل جاده ای خاش نیز گزارش هایی از حوزه عملکردی دستگاههای خود ارائه دادند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: