• دوشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9710-3490-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار فنوج خواستار تامین اعتبار برای احیای قنات‌های این شهرستان شد

فرماندار شهرستان فنوج در نشست کارگروه آب و کشاورزی این شهرستان با اشاره به استعدادهای شهرستان در توسعه گیاهان دارویی، تولید خرما و مرکبات، پرورش شتر گفت: مهم‌ترین دغدغه خشکسالی شدید در منطقه است که خسارات سنگینی به بخش کشاورزی و زندگی روزمره مردم وارد کرده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، ریگی در این نشست خواستار تامین اعتبار بیشتر برای احیای قنوات، توسعه فعالیت‌های آبخیزداری ،بیمه محصولات کشاورزی، تعیین و تکلیف چاههای کشاورزی و رفع مشکل سوخت چاههای کشاورزی و راه اندازی مرکز جهاد کشاورزی کوتیج شد .

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فنوج نیز با اشاره به توانمندیهای بخش کشاورزی شهرستان  گفت: ۶۴۵۰بهره بردار در بخش کشاورزی مشغول فعالیت هستند و از ۵۴۰۰هکتار اراضی زراعی و باغی، ۴۰۰هکتار آن مجهز به سیستم های نوین آبیاری شده است .

محمد اکرم هودیانی گفت: خرما و مرکبات عمده محصولات باغی و یونجه، تنباکو و باقلا عمده محصولات زراعی شهرستان است.

وی، 76 هزار راس دام بز و گوسفند، ۸۰۰نفر شتر، ۴۰۰راس گاو و گوساله، ۳واحد پرورش مرغ گوشتی صنعتی با تولید ۴۰۰تن درسال را از ظرفیت‌های دام و طیور شهرستان برشمرد .

هودیانی افزود: ۳۲۷رشته قنات و۱۳۰چشمه در منطقه بدلیل خشکسالی بشدت کم آب شده و مشکلات زیادی برای کشاورزان ایجاد کرده است .

وی تصریح کرد: در دوساله اخیر بیش از ۲میلیارد و۷۰۰میلیون تومان اعتبار صرف فعالیت های آب و خاکی، مرمت و بازسازی قنوات و توسعه باغات شهرستان فنوج شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: