• دوشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-5014-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کاهش اعزام بیماران از میرجاوه به زاهدان

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان میرجاوه گفت: با افزایش فعالیت بیمارستان دارالشفاء میرجاوه اعزام بیماران از این شهرستان به مراکز درمانی و بیمارستانی شهر زاهدان به نصف کاهش پیدا کرده است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر مصطفی احمدی مقدم افزود: در حال حاضر یازده نفر پزشک متخصص در این بیمارستان مشغول ارائه خدمات هستند .

وی با اشاره به افزایش اعتماد هموطنان عزیز ساکن در حوزه شهرستان میرجاوه به خدمات درمانی و تشخیصی در بیمارستان دارالشفاء گفت: در کمال ناباوری ضریب اشغال تخت این بیمارستان در آذرماه بیش از 70 درصد بوده است .

وی افزود: با مساعدت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان پزشکان متخصص داخلی، اطفال، عفونی، بیهوشی، رادیولوژی، جراحی زنان و زایمان، جراحی عمومی و کادر پرستاری، اتاق عمل و بیهوشی در بیمارستان دارالشفاء میرجاوه مستقر شده اند و امکان انجام اعمال جراحی های عمومی در این بیمارستان فراهم شده است .

به گفته سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان میرجاوه کاهش 50 درصدی اعزام بیماران به مرکز استان یکی از افتخارات نظام سلامت در حوزه شهرستان میرجاوه است و تا چند سال قبل کمتر کسی فکر می کرد که در چند کیلومتری نقطه صفر مرزی شاهد انجام اعمال جراحی مانند سزارین، آپاندیسیت و امثال آن باشیم .

وی در عین حال دستیابی به سلامت مردم را در گرو تقویت همزمان خدمات پیشگیرانه و درمانی برشمرد و گفت: علاوه بر مشارکت مردمی، توسعه و تقویت هماهنگی های بین بخشی و درون بخشی برای توسعه شاخص های سلامت ضرورت دارد .

به گفته دکتر احمدی مقدم همدلی و انسجام تیم های بهداشت و درمان این شهرستان در هفته اخیر منجر به شناسایی دو مادر باردار پرخطر در مناطق روستایی و عشایری شهرستان میرجاوه شد که با مداخله به موقع حوزه درمان و استفاده از نیروی انسانی متخصص مستقر در بیمارستان دارالشفاء میرجاوه موفق به نجات جان این دو مادر باردار شدیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: