• دوشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-1786-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برگزاري دوره كنوانسيون بين المللي آمادگي و مقابله در برابر آلودگي نفتي در چابهار

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: یکی از رسالت های مهم سازمان بنادر و دریانوردی اشاعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست دریایی و استقرار سیستم ملی برای مقابله سریع و مؤثر با آلودگی نفتی در چارچوب یک طرح ملی مقابله با آلودگی نفتی با مشارکت کلیه ارگانهای ذیربط بر اساس کنوانسیون بین المللی (OPRC) است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان سید حسن ابراهیمی افزود: در همین راستا و به منظور ارتقاء دانش پرسنل عملیات دریایی با اثرات منفی و تهدیدات آلودگی های نفتی و همچنین آشنایی با راهکارهای لازم برای آمادگی، مقابله و همکاری در برابر آلودگی نفتی با استفاده از کنوانسیون بین المللی ((OPRC در سوانح دریایی؛ دوره آموزشی تحت عنوان کنوانسیون بین المللی آمادگی، مقابله و همکاری در برابر آلودگی نفتی (OPRC) به مدت دو روز در بندر شهید بهشتی چابهار برگزار شد .

وی اشاره کرد: با توجه به شرایط خاص زیست محیطی و ترافیک سنگین دریایی در منطقه دریایی خلیج فارس و دریای عمان، محدوده مورد نظر نیازمند حفاظت و مراقبت در برابر آلودگی های زیست محیطی است. لذا کلیه بهره برداران از دریا، اعم از صیادان، بخش حمل و نقل دریایی، شرکت های کشتیرانی تجاری و نفتی، موظف هستند ضمن انجام اقدامات پیشگیرانه، آمادگی لازم برای مقابله با سوانح نفتی را بر اساس دستورالعمل های کنوانسیون بین المللی آمادگی، مقابله و همکاری در برابر آلودگی نفتی (OPRC) در خود ایجاد کنند .

ابراهیمی در ادامه تصریح کرد: مرکز واکنش شرایط اضطراری این اداره کل با بهره مندی از تجهیزات بروز و کارشناسان مجرب، بصورت 24 ساعته آمادگی دارد در صورت بروز هرگونه سانحه دریایی، بلافاصله وارد عمل شده و طرح همکاری و مقابله با آلودگی نفتی استان را فعال کند .

وی گفت: تمامی دریانوردان و مسافران دریایی در صورت مشاهده هرگونه آلودگی دریایی در آبهای استان سیستان و بلوچستان می توانند مراتب را از طریق شماره تلفن 1550 (بدون پیش شماره)، به مرکز جستجو و نجات دریایی و مقابله با آلودگی نفتی اطلاع رسانی کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: