• سه شنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-1986-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل آموزش و پرورش استان خبر داد؛

تغییر کاربری ١٠٩ هزار متر مربع املاک مازاد آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان از تصویب تغییر کاربری حدود ١٠٩ هزار متر مربع املاک مازاد آموزش و پرورش استان برای تامین هزینه های این نهاد خبر داد.

علیرضا نخعی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، افزود: در دهه فجر مرحله اول کلینیک بیمارستان فرهنگیان افتتاح خواهد شد، در چابهار هم بزرگ ترین پروژه آموزشی و رفاهی در دست ساخت است.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در ادامه با اشاره به موضوع استاندارد سازی وسایل گرمایشی مدارس استان نیز بیان کرد: با اقدامات اخیر در توزیع  چهار هزار و 500 بخاری استاندارد دیگر نباید شاهد چراغ های نفتی غیر استاندارد در کلاس های درس بود، این موضوع از نظر ما قابل پذیرش نیست و مدیرانی که از این موضوع تخطی کنند، برخورد شدید خواهد شد.

نخعی ادامه داد: 28 هزار و 533 دانش آموز در این استان از سرویس های استاندارد و همین تعداد نیز از سرویس های غیر مجاز استفاده می کنند که تاکید شده است همه زیر مجموعه های آموزش و پرورش در شهرستان ها نسبت به تامین سرویس های مجاز اقدام لازم انجام دهند و از جا به جایی دانش آموزان با سرویس های غیر ایمن جلوگیری کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همچنین به توسعه مهارت آموزی در استان نیز اشاره کرد و گفت: توسعه مهارت آموزی در مدارس و ارائه تسهیلات به هنرستان های استان به منظور ایجاد اشتغال و تولید محصول از دیگر برنامه هاست که با تصویب آن کمک بزرگی به آموزش و پرورش خواهد بود.

همچنین معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان نیز در گفت وگو با ایسنا، از آموزش مدیران و روسای ادارات آموزش و پرورش شهرستانها و مناطق استان با موضوع ارتقاء سطح ایمنی فضاهای آموزشی خبر داد و افزود: در گردهمایی دو روزه ای که در خانه معلم زاهدان برگزار شد با دعوت از کارشناسان ارشد برخی نهادهای خدماتی، آموزشهای لازم به مدیران و روسای ادارات و نحوه برخورد با حوادث و سوانح احتمالی ارائه گردید .

ارجمندی،  بازدید، بررسی و رفع موارد، مشکلات و نواقص موجود در محیطهای آموزشی را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: بررسی میدانی از تمامی مدارس سراسر استان توسط مدیران و کارشناسان شهرستانها و مناطق و رفع نواقص و مشکلات احتمالی انجام گرفته و به صورت مستمر و مداوم ادامه خواهد داشت.

ارجمندی تقسیم کار، درگیر کردن عوامل متعدد انسانی در امور و بهره گیری از ظرفیتهای مختلف در راستای حسن انجام کار را بسیار مهم دانست و بیان کرد: تشکیل کارگروه ایمن سازی مدارس در شهرستانها و مناطق استان نیز در دستور کار قرار دارد و مصوبات و تصمیمات این کارگروهها جنبه عملی پیدا نموده و در حال اجرا است .

وی بر بهره گیری از ظرفیت و پتانسیل موجود در شوراهای شهر و روستا، دهیاری ها، بخشداری ها، فرمانداری ها و همچنین معتمدین و متنفذین تاکید و از آن به عنوان فرصتی مغتنم برای  برقراری ارتباط و تعامل و با هدف مدیریت صحیح برخی حوادث و سوانح احتمالی یاد کرد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: