• سه شنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-5614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پیش بینی 28 نقطه برای احداث تیرپارک در سیستان و بلوچستان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: 28 نقطه در این استان برای احداث تیر پارک مد نظر قرار گرفته است که از سرمایه گذاری بخش خصوصی در این ارتباط استقبال می کنیم .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علی خانقائی در شورای حمل و نقل این اداره از صدور فراخوان جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی برای ساخت و توسعه «تیرپارک ها» در کنار مجتمع های خدماتی و رفاهی خبر داد و افزود: یکی از اولویت های این سازمان در راستای افزایش ایمنی تردد و پیش بینی امکانات رفاهی لازم برای استراحت رانندگان ناوگان عمومی بار در طول سفر، ساخت و توسعه تیر پارک ها است .

وی بر ضرورت ارائه بهتر خدمات مورد نیاز به رانندگان ناوگان باری ترانزیتی ایرانی و خارجی در محورهای ارتباطی سیستان و بلوچستان تاکید کرد و بیان کرد: تاکنون 2 باب تیر پارک در مجاورت پایانه های مرزی میلک و میرجاوه برای ارائه خدمات  بهتر به رانندگان وسائط نقلیه ایرانی و خارجی و سرنشینان آنها ساخته شده است .

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان تاکید کرد: با توجه به اینکه بندر راهبردی چابهار در آینده ای نزدیک پس از تکمیل زیر ساخت های لازم به یکی از شاهراه های ترانزیت و قطب بزرگ تجاری و اقتصادی کشور تبدیل می شود سرمایه گذاری در ساخت تیرپارک در محور های مواصلاتی این استان، فعالیت اقتصادی سودمندی محسوب خواهد شد .

خانقائی ضمن دعوت از سرمایه گذاران بخش خصوصی برای احداث تیرپارک ها افزود: این سرمایه گذاران می توانند درخواست خود را برای سرمایه گذاری در زمینه احداث تیرپارک به صورت موردی و یا زنجیره ای، به این اداره کل اعلام کنند .

وی بر حمایت اداره کل حمل و نقل و راهداری سیستان و بلوچستان از سرمایه گذاران در ساخت تیر پاک در مسیرهای ارتباطی این استان تاکید کرد و گفت: حداقل سرمایه گذاری لازم جهت احداث یک مجموعه تیرپارک در حال حاضر حدود 30 میلیارد ریال برآورد می شود .

تیرپارک مجموعه های حمل و نقلی هستند که به منظور تمرکز خدمات مورد نیاز رانندگان وسایل نقلیه ایرانی و خارجی و سرنشینان آنها در طول جاده های ترانزیتی کشور احداث شده اند و در بحث حمل و نقل بین المللی جاده ای از اهمیت زیادی برخوردارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: