• پنجشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-8384-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر آب وخاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان؛

بیشترین اعتبارات بخش کشاورزی استان صرف فعالیت های آب و خاک می‌شود

مدیر آب وخاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان با اشاره به شرایط خشکسالی حاکم بر استان گفت: بمنظور بهره‌گیری مناسب از آب موجود نگاه ویژه دولت معطوف به انجام پروژه‌های آب و خاک شده و اعتبارات ویژه‌ای به این امر اختصاص یافته است .

جعفر زربافتی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، افزود: در سال جاری  ۱۰۳میلیارد تومان اعتبار در قالب ۱۶طرح و۳۰۰پروژه صرف اجرای فعالیت‌های آب وخاک در استان سیستان و بلوچستان  می‌شود.

وی عمده فعالیت‌های در دست اجرای  مدیریت آب خاک سازمان جهاد کشاورزی استان را اجرای انواع سیستمهای نوین آبیاری، مرمت و بازسازی قنوات، احداث جاده های دسترسی به مزارع، تسطیح و یکپارچه سازی اراضی کشاورزی، احداث کانال آبیاری عمومی واحداث استخر های ذخیره آب برشمرد.

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان بیان کرد: برای اجرای سیستمهای نوین آبیاری در استان هیچ محدودیتی نداریم و برای متقاضیان واجد شرایط بر اساس دستور العمل های موجود تا۸۵ درصد هزینه های اجرایی آن از محل اعتبارات دولتی بصورت بلاعوض تامین وپرداخت می شود .

زربافتی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۷هزار هکتاراز اراضی و باغات استان در حال تجهیز به سیستم های آبیاری نوین است و کار مطالعه بیش از۲۵۰۰هکتار به انجام رسیده و آماده اجرای سیستمهای آبیاری است.

وی گفت: همچنین طی سال جاری بیش از ۱۵۰رشته قنات در حال مرمت و بازسازی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: