• پنجشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-8584-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

جابجایی بیش از یک میلیون تن کالا از پایانه های مرزی میلک و میرجاوه

مدیر کل راهداری و حمل و نقل و جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: یک میلیون و 798 هزار و  764 تن کالا در نه ماه سال جاری از طریق پایانه های مرزی میلک و میرجاوه در این استان جابجا شده است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علی خانقائی در شورای حمل و نقل بیان کرد: پایانه های مرزی میلک و میرجاوه از جایگاه ویژه ای در صادرات و واردات، ترانزیت کالا و نیز تردد مسافر برخوردارند به طوری که مجموع ترانزیت انجام شده این پایانه های مرزی در این نه ماه  482 هزار و  503 تن بوده که سهم پایانه مرزی میلک 310  هزار و 363  تن و سهم پایانه مرزی میرجاوه  172 هزار و 140 تن بوده است .

وی ادامه داد: در این مدت واردات کالا به کشور از طریق پایانه مرزی میرجاوه 102 هزار و 969 تن بوده است. در همین مدت 750 هزار و 327 تن کالا به کشور افغانستان و 462 هزار و 965 تن کالا به کشور پاکستان صادر شده است .

وی با بیان اینکه سهم تردد مسافر از پایانه مرزی میلک 250 هزار و 604 نفر و پایانه مرزی میرجاوه  255 هزار و 412 نفر بوده است گفت: مجموعاً 506 هزار و 16 نفر مسافر در نه ماه نخست امسال از این دو پایانه تردد کرده اند که رشد 3 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می دهد .

خانقائی با بیان اینکه بندر چابهار به عنوان منطقه راهبردی با موقعیت عالی جغرافیایی از ظرفیت های تجاری و اقتصادی خاصی برخودار است گفت: حجم ترانزیت ورودی به بندر چابهار که از طریق مرز میلک خارج شده است 42 هزار و 156 تن بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با 9 هزار و 692 تن، رشد 7 برابری را نشان می دهد .

وی اظهار کرد: جابجایی کالا در نه ماه امسال در پایانه های مرزی میلک و میرجاوه توسط 74 هزار و 309 دستگاه کامیون انجام شده است که 42 هزار 624 دستگاه آن مربوط به پایانه مرزی میلک و 31 هزار و 585 دستگاه مربوط به پایانه مرزی میرجاوه است .

مدیر کل راهداری و حمل و نقل و جاده ای سیستان و بلوچستان تاکید کرد: میزان ترانزیت و صادرات و واردات در این مدت نشان دهنده ظرفیت و توانمندی بالای استان در توسعه تجارت با کشورهای منطقه است که برنامه ریزی و اهتمام دولت جهت ایجاد و تکمیل زیرساخت های لازم در کنار توسعه بندر چابهار، سبب رونق صنعت حمل و نقل در شرق و جنوب شرق کشور خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: